A ja Ciebie zjem!

Wydawnictwo: Akapit Press
83-88790-35-8
Barbara

Druga część książeczki "Idzie Jaś". Książeczka, którą Siesicka napisała dla najmłodszych czytelników... i swego wnuczka Jasia. Bajecznie kolorowe ilustracje, twarda oprawa, a przede wszystkim urok i humor scenek z życia małego Jasia są niewątpliwymi walorami tej książki

Ida | 2017-03-23
Przeczytana: 23 marca 2017

Przeczytane, ale..

Z jednej strony szacunek za wieloletnią twórczość autorki, poznaną przeze mnie, jeszcze we wczesnej młodości. Z drugiej, zrozumienie potrzeb dzieci. No i kropka, to znaczy jestem w kropce, bo książka mnie mocno zaskoczyła. Mnie, jako dorosłą, bo niestety dla dzieci okazała się nieodpowiednia, powiem wprost: nie podobała się i znudziła w połowie. Doczytałam sama i zastanawiam się teraz, co napisać, bo również mam mieszane uczucia.

Zacznę może od wspomnienia. Pamiętam taką scenę z książki "Zapałka na zakręcie"; kiedy babcia głównej bohaterki krząta się po kuchni i wnuczka podziwia każdy jej ruch, wyważony, przemyślany, potrzebny i skuteczny. Żadnych niepotrzebnych czynności, wszystko "akurat". I może to byłoby najlepsze porównanie tego tekstu, który znalazł się w książeczce "A ja ciebie zjem!"...tylko, że to porównanie wychodzi niekorzystne dla książki. Znalazłam w niej dużo właśnie "nieakuratnych" słów. Przebija zbyt rozbudowana treść, takie iście kobiece...

michnar3 | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa
Przeczytana: 2006 rok

Nie oceniam, ponieważ zupełnie nie pamiętam. Przypadkowo sobie przypomniałem, że w ogóle coś takiego czytałem. Jedyne co pamiętam to, to, że podobała mi się i kiedy byłem w wieku ok. 7 lat książeczka była dla mnie śmieszna.

Lidia | 2017-02-03
Gabrysia | 2016-01-23