Młodzian z Mundanii

Wydawnictwo: Rebis
Man from Mundania
8371201095
Monika

Tkwił w tykwie. Wiedział, że jest tam tylko jego jaźń, a nie ciało, lecz czuł się tak, jakby tkwił tam i ciałem. Znajdował się w dżungli. Nie był to prawdziwy Xanth, gdyż drzewa były takie wielkie, nawet trochę wyższe od niego, i tak twarde jak skalny klon albo żelazowiec. Nie wiedział, że we śnie coś może być tak twarde - a przecież było. Coś łaskotało palce jego bosych stóp. Spojrzał w dół...

Coś łaskotało palce jego bosych stóp. Spojrzał w dół i ujrzał, że oplatały je wielkie liany. Wyglądały jak macki krakena z olbrzymimi przyssawkami.
Przyssawka z mlaśnięciem opadła na palec. Poczuł ból. Trochę potrwało, zanim ból przewędrował od palca stopy do mózgu, ale dotarł tam i ujawnił się. "Jeeejkuuuu!" - zaryczał. Następna przyssawka opadła z mlaśnięciem. Wysysały z niego krew!

źródło opisu: [Wydawnictwo Rebis, 1994]

| 2013-05-08
Przeczytana: 2000 rok

Mój ulubiony tom z serii Xanth.
Tym razem młodziutka księżniczka Ivy trafia do nieznanej, dzikiej i niebezpiecznej Mundanii czyli w praktyce do naszego świata. A trafia tu na życzenia niejakiego Grey'a, który stwarza program komputerowy, który ma dać mu idealną dziewczynę. Bardzo lubię ten tom właśnie za ten wątek a'la "Dziewczyna z komputera" i za to, że Ivy całkowicie nie wie jak zachować się w świecie bez magii. I za to, że Grey jest nią tak oczarowany, że wyrusza za nią do świata magii w którą nie wierzy.
Wszystko to co tak bardzo w Xantha polubiłam jest właśnie tu. Choć troszkę brakuje mi Dobrego Maga :)

Karolina | 2015-09-10
Jabuilo | 2015-08-08