Temptation
Pokusa
dona

Jest rok 1909. Dwudziestodziewięcioletnia Temperance O'Neil jest tak zajęta pomaganiem skrzywdzonym przez życie - i mężczyzn! - nowojorskim kobietom, że nawet nie myśli o tym, by wyjść za mąż. Nowemu ojczymowi Temperance wyraźnie nie podoba się jej działalność. Niestety, dzięki prawu, które według młodej i wyemancypowanej kobiety jest rozpaczliwie przestarzałe, Angus McCaim zyskuje kontrolę nad majątkiem pasierbicy i zmusza ją do wyjazdu do Szkocji. Pozbawiona wyboru kobieta opuszcza Amerykę z jedną myślą - doprowadzić ojczyma do szaleństwa. Ten, bliski już obłędu, proponuje jej pewien układ. Jeśli Temperance, udając gospodynię, zamieszka w domu jego bratanka, przywódcy szkockiego klanu, i znajdzie mu żonę, będzie mogła wrócić do Nowego Jorku. Temperance przyjmuje tę propozycję, nie wiedząc, że bratanek jej ojczyma to gbur, z którym żadna gospodyni nie wytrzymała dłużej niż jedną dobę, że w ogóle nie ma zamiaru się żenić, a jego dom to istna ruina.

Kasiag | 2014-01-22

"Pokusa" jest książką, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością.
Powodów tej przyjemności jest wiele, ale jej podstawę na pewno stanowią bohaterowie, z parą główną na czele. Autorka bardzo dobrze sobie poradziła z nakreśleniem każdej postaci występującej w książce. Podczas czytania ma się wrażenie, że są to osoby z krwi i kości, a nie tylko twory czyjejś wyobraźni.
Temperance i James są taką parą jaką najbardziej w romansach lubię – oboje obdarzeni silnymi charakterami i nietuzinkową osobowością.
Bardzo zgrabnie autorka przedstawiła uczucie rodzące się między tą dwójką. Takie to było nienachalne i poukładane. Może nie dla nich, bo oboje temperamentni i wybuchowi, ale dla mnie jako czytelnika na pewno:) Rozmowy między nimi są jednym z największych plusów książki. Są błyskotliwe, emocjonujące i wywołują uśmiech na twarzy. I czym bliżej końca, tym ciekawiej.

Kasia W-ka | 2012-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2012

Naprawdę rewelacyjna. Trzyma w napięciu do samego końca. Bardzo polecam!!!!

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 23 lipca 2010

"Czyżby ci brakowało regularnych wizyt u Grace?" (Da Capo)

Aaana | 2015-02-15

Czego nie zrobi dziewczyna by odzyskać wolność i własne pieniądze z rąk znienawidzonego ojczyma. Zgadza się znaleźć żonę lordowi szkockiemu Jamsowi. Po poznaniu go przeradza się to w uczucie do którego nie chce się przyznać. Jaka jest cena za upór strata ukochanego czy może zawalczą o tą miłość ?

Asiuuunia1202 | 2015-02-10

książka jest lekka i interesująca

Esensia | 2014-02-03

Po prostu boska ! Polecam!

Pierwiosnek | 2016-11-09
Na półkach: Romans, Przeczytane