Poczta na południe; Nocny lot

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Kieszonkowa PIW - A. de Saint-Exupery". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Courrier sud; Vol de nuit
esej, humanizm

Eseje autora "Małego księcia". Opowiada w nich o swojej pracy kuriera, lotach na d Atlantykiem, przyjaźni, wartościach...

Przemysław | 2016-02-28

Czytałem w młodości. Pamiętam, że czytałem nocą, w kuchni przy stole. To należy czytać nocą, gdy za oknem ciemno. A wtedy... jesteśmy tam.

AnnaCecylia | 2017-03-12
Na półkach: Przeczytane, Klasyka, France
Przeczytana: 04 lutego 2017

Dwie powieści autora "Małego Księcia", obie stanowiące wyraz jego doświadczeń jako pilota.
"Poczta na południe", pierwsza książka w dorobku pisarza, cierpi na pewne niedociągnięcia. W końcu jednak udaje się wysupłać z tej poplątanej narracji główne przesłanie, które, choć mocno dotyczące stylu życia pilota, jest w zasadzie uniwersalne.
"Nocny lot" jest już bardziej dojrzałą powieścią. Mimo opowiadania hostorii z punktu widzenia kilku postaci, tworzy jedną spójną całość, o finale przerażającym w swej zwyczajności i prawdziwości.

Żadna z tych powieści nie zachwyciła mnie na tyle, bym gorąco je polecała, ale na pewno stanowią ciekawą i wartościową lekturę. Dobrze jest też przekonać się, że w literacki dorobek Saint-Exupery'ego to nie tylko jedna powiastka filozoficzna dla dzieci.

sentymentalna | 2014-12-28

Magia- po prostu. Bardzo działa na wyobraźnię.

Safinator | 2016-12-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, I pół