Var Pałki

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krąg Walki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Var the Stick
Pałki, krąg walki
Monika

Trzytomowa epopeja heroiczna, rozgrywająca się w świecie po wojnie atomowej wśród barbarzyńców - koczowników, których kodeks honorowy przewiduje tylko jeden sposób rozstrzygnięcia sporu - pojedynek w tytułowym kręgu walki. Druga część cyklu książek Krąg Walki autorstwa Piersa Anthony'ego. Głównym bohaterem jest Var Pałki, chłopiec mutant, który wychował się sam wśród terenów objętych...

Druga część cyklu książek Krąg Walki autorstwa Piersa Anthony'ego. Głównym bohaterem jest Var Pałki, chłopiec mutant, który wychował się sam wśród terenów objętych działaniem Rentgenów (Promieniowania). Pewnego dnia wódz imperium wybiera się na zwiad, aby dowiedzieć się, kto lub co niszczy plony. Natrafia wówczas na chłopca, którego staje się przyjacielem i zastępuje mu ojca. Chłopiec, mimo wielu lat spędzonych w odosobnieniu, staje się mistrzem wymyślonej przez siebie broni pałek. Dzięki czemu otrzymuje tytuł Var Pałki.

Mamerkus | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Po dobrym "Sos the robe" Anthony postanowił zepsuć całą swoją robotę i w kontynuacji pod tytułem "Var the stick" zapodał Modę na sukces w wersji postapo. Dla potwierdzenia tej tezy cytuję charakterystyczny fragment z książki:
"(...) Ale tam, w Górze, to Sol był mężem Sosy, podobnie jak Sos Soli. Jak doszło do takiej zamiany? (no jak to jak, pomysłowy Autor - dop. mój)
I, jeśli Soli była córką Sola i Soli, to czy istniało tez dziecko Sosa i Sosy - Sosi? A jeśli tak, to gdzie? (...)"
Ten familijny galimatias uzupełnić o wybitnie kretyńskie motywacje i działania bohaterów oraz podlać sosem podróży dookoła świata, gdzie bohaterowie spotykają amazonki, cywilizację minojską, imperium chińskie z gejszami (dobrze że nie przedstawicieli PSL-u) i mamy do czynienia z wybitnie wizjonerskim dziełem literackim.
A to i tak zostało przebite przez "Neqa miecz".

Kubeusz | 2015-10-30

Druga część wydaje się jeszcze dziwniejsza od "Sos Sznur", ale mimo wszystko też weszła bez popity.

Dom3K | 2012-11-28
Przeczytana: 01 maja 2012

Ma w sobie to "coś" co nie pozwala się oderwać, obawiam się jednak, że to "coś" to po prostu irracjonalne pomysły autora książki. Polecam.

Miyamoto | 2013-03-02

Tak samo jak pierwsze część nie pozwala sie oderwać ! Trzeba przeczytać i posmakować świata jaki stworzył autor.

KaledPL | 2012-09-12

Świetna wizja świata po wojnie atomowej.

Insus | 2013-11-01
Przeczytana: 03 listopada 2013