Sos Sznur

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krąg Walki, Mistrzowie SF [Amber]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Sos the Rope
fantasy, miłośc, walka, krąg walki
Monika

Trzytomowa epopeja heroiczna, rozgrywająca się w świecie po wojnie atomowej wśród barbarzyńców - koczowników, których kodeks honorowy przewiduje tylko jeden sposób rozstrzygnięcia sporu - pojedynek w tytułowym kręgu walki. Dwaj wojownicy, Sos i Sol, zakochują w tej samej kobiecie. Ta miłość oraz wzajemna nienawiść pobudzają obu do rywalizacji, której wynikiem jest stworzenie imperium. Fabuła...

Fabuła ukazuje świat po atomowej zagładzie, w którym część społeczeństwa tworzy neo-barbarzyńskie plemiona. Wszystkie sporne sprawy są rozstrzygane poprzez walkę wewnątrz kręgu. Główny bohater po pokonaniu go przez Sola – Mistrza wszystkich broni – w zamian za prawo do imienia pomaga mu tworzyć imperium jednocząc kolejne plemiona. Kiedy udaje się w podróż, aby odzyskać imię, zdobywa imię Sos Sznur od broni, którą nauczył się władać.

Mamerkus | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Dobry koncept, oryginalny świat postapo, przyzwoita fabuła konsekwentnie realizująca koncept. Zaskakująco dobre czytadło, szkoda że cała trylogia taka nie jest.

bartek | 2015-05-21

Do polecenia:) wciąga, czasami zaskakuje ogólnie warta przeczytania. Lekko, szybko i przyjemnie

BaalRavenlock | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Świetne uniwersum. Dawno nie widziałem tak fajnego pomysłu.

Kubeusz | 2015-10-30

Dziwna to książka, dziwny jest ten świat i ta historia, po przeczytaniu stwierdziłem że była po prostu głupia, ale... o dziwo czytało się bardzo przyjemnie, weszła bezboleśnie.

Miyamoto | 2013-03-02

Świetna ! Każda część na bardzo wysokim poziomie, zdecydowanie warto przeczytać . Autor świetnie wymyślił świat.

Dom3K | 2012-11-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

Zadziwia pomysłami autora, często mocno daje w kość. Mimo wszystko potrafi porwać. ;)

KaledPL | 2012-09-12

Świetna wizja świata po wojnie atomowej.

Insus | 2013-10-27
Przeczytana: 31 października 2013