7 (13 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
History of organized crime
978-39-399-9153-3
historia

Prawdziwe dzieje i tajemnice gangów całego świata Od bocznych uliczek Londynu po tonące w świetle neonów Las Vegas, od gabinetów korporacji w Tokio po najbardziej wynędzniałe slumsy Brazylii i Indii zorganizowana przestępczość jest najstarszym i najlepszym biznesem świata. To prawdziwie ponadnarodowe przedsięwzięcie – żadne państwo, żaden aspekt naszego codziennego życia nie może uważać się za...

Prawdziwe dzieje i tajemnice gangów całego świata
Od bocznych uliczek Londynu po tonące w świetle neonów Las Vegas, od gabinetów korporacji w Tokio po najbardziej wynędzniałe slumsy Brazylii i Indii zorganizowana przestępczość jest najstarszym i najlepszym biznesem świata. To prawdziwie ponadnarodowe przedsięwzięcie – żadne państwo, żaden aspekt naszego codziennego życia nie może uważać się za wolne od tego wiecznie narastającego i ewoluującego zagrożenia dla ustalonego porządku społecznego.
Historia przestępczości zorganizowanej przenika przez chroniącą przestępców zmowę milczenia i sięga głęboko do historii, praw, tajemnic i kluczowych postaci wszystkich najważniejszych siatek kryminalnych świata. Od tajemniczych początków Mafii Sycylijskiej po wyłaniające się potęgi – jak rosyjska Organizacja i meksykańskie kartele – przestępcza omerta została wreszcie złamana.

meduzek | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Książka trochę jak podręcznik szkolny: obrazki, daty, ciekawostki. Podręcznikowo też, ale raczej przyzwoicie, przedstawione zostały rozmaite grupy zorganizowanej przestępczości.
Ogromnym mankamentem tego wydania jest jego forma - ładna, ale nieporęczna okrutnie. Książka zawiera sporo treści, a wydana jest jak album, co wybitnie zniechęca do czytania, czyni je nieprzyjemnym. Twarda oprawa i duży format powodują, że książkę bardzo niewygodnie trzyma się w rękach, nie da się jej wygodnie ze sobą zabrać i czytać np. w autobusie czy poczekalni.