Poszukiwacze

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Cykl: Kronika Rodziny Kentów (tom 3)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Seekers
historia, USA, Dziki Zachód
historyczna

Nadchodzi czas wiosny dla młodego narodu... nieludzkiego wysiłku pokolenia pionierów... Czas zmagań w dzikich nadgranicznych ostępach... brutalnych potyczek z broniącymi się zaciekle Indianami... Czas pogody dla bezwzględnych wyzyskiwaczy i wszelkiego autoramentu szumowin... alkoholu, zbrodni i szerzących się chorób... Poszukiwacze podążą krytymi wozami na podbój wolnych przestrzeni. W pogoni za marzeniami tworzą nowe życie, nowy świat...

Abraham Kent pobudza przeznaczenie, obdarzając uczuciem własną przyrodnią siostrę i ulega gorączce, kierującej całe pokolenie na Zachód... ku granicom pozwalającym podjąć najgroźniejsze wyzwanie rzucone przez los...

Opowieść o nowej rodzącej się nacji i nowym kraju, o zmiennych losach fortun i o nieograniczonych możliwościach, które stwarza kształtujący się z ruin wojny świat, gotowy, aby przyjąć największe błędy i słabości poszukujących nowych wartości bohaterów.

Kalissa | 2015-01-11
Przeczytana: 2012 rok

Powieść tę uważam za nieco gorszą od dwóch pierwszych części. Abraham Kent, a także Gilbert Kent nie dawali się tak łatwo lubić, jak wcześniej Filip czy Judson. Jared i Amanda natomiast byli już bardzo ciekawymi postaciami. Powieść ta ukazuje początki amerykańskiego osadnictwa na ziemiach zachodnich i czyni to dość gorzko. Uważam, że kolejne części przestały być tak ekscytujące, bo autor musiał poradzić sobie z większą ilością bohaterów, a przez to rozbicie, wątki każdego z członków rodziny, zostały jakby ograniczone.

I wbrew opisowi na portalu, Abraham nie zakochał się we własnej przyrodniej siostrze!!! Elizabeth była córką Judsona i Peggy, nie łączyły jej z Abrahamem żadne więzy krwi!

Zakończenie części trzeciej było tak okrutne i straszne - że wzdrygnęłam się z przerażenia. John Jakes zawsze był dość okrutny dla swoich bohaterów, ale w tym miejscu przeszedł samego siebie.

Angelika | 2015-07-08
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Fantastyczna!!

Wzruszająca powieść o historii rodziny Kent.

Poznajemy z czym zmagają się tamtejsi mieszkańcy. Bardzo szczegółowo ukazane emocje bohaterów.

Ciężko czyta mi się takie książki, jednak ta od początku tak mnie wciągnęła, że nie mogłam się oderwać. Wracałam do niej już 3 razy i nadal jestem zaabsorbowana tą książką.

książek: 1918
Vinga | 2016-11-26