Cinema Panopticum

83-923986-1-0
komiks, horror
komiksy
Moonlight

Drugi na polskim rynku (po wydanym w marcu "Exit") album szwajcarskiego rysownika Thomasa Otta. Tytułowe "Cinema Panopticum" to namiot w osobliwym lunaparku, do którego przez przypadek trafia mała dziewczynka. W jego wnętrzu znajdują się cztery urządzenia - wystarczy wrzucić do nich monetę, by na własne oczy ujrzeć przedziwne i przerażające historie.

Esme | 2016-05-07
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Jest to mój drugi komiks nie będący mangą (nie licząc przeczytanych za dzieciaka) po który sięgnęłam, jednak zdecydowanie bardziej porywa niż jego poprzednik.
Mamy tutaj przedstawione pięć historii, z których każda reprezentuje inny typ opowieści i nieco inny (moim zdaniem) poziom:
1. "Dziewczynka" - historia spinająca wszystko razem z ciekawym zakończeniem, jednak nic ponadto. [Edit: Przeczytałam początek jeszcze raz i wtedy wszystko nabrało sensu (bądź też nie, zależy jak na to spojrzeć...), także polecam gorąco ponowne przeczytanie tej historii po ukończeniu całej książki - historia nagle staje się o wiele lepsza!]
2. "Hotel" - najbardziej surrealistyczna i moja ulubiona opowieść z tu przedstawionych, chociaż ciężko się w niej doszukać "drugiego dna" bez głębszego (i może nieco naciąganego) zastanowienia. Mimo wszystko końcowa ilustracja powala.
3. "Czempion" (strasznie nie podoba mi się takie spolszczenie, bleh...) - razem z "Prorokiem" "najgłębsze" opowieści w...

Frida | 2012-02-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Komiksy
Przeczytana: 27 lutego 2012

nie powinno się tym delektować przed snem-ja ten błąd popełniłam...

Szeptucha | 2016-09-06
Przeczytana: 18 lipca 2016

niesamowita, surrealistyczna makabreska - okulista wymiata!

albino_alien | 2013-03-10

Nie jestem chyba z tych, którzy potrzebują śmierci i grozy tchnącej z każdej strony tego co czytają, ale uwielbiam, kiedy atmosfera powieści aż wyłazi z kartek. Z mojego punktu widzenia więc pan Ott jest niemal genialny.

Slawinio | 2016-11-24
Mac | 2016-08-21