Cesarze Rzymscy

Tłumaczenie: Paweł Jasiński
Wydawnictwo: MAK Verlag
cesarze, rzym
albumy

Od Juliusza Cezara do upadku Rzymu.Pięciu z jedenastu pierwszych Cesarzy zginęło w atakach skrytobójców, a dwóch wolało popełnić samobójstwo niż doświadczyć gniewu poddanych. Neron śpiewał, gdy Rzym płonął. Kaligula ogłosił się bogiem, a w kolejnym przypływie szaleństwa mianował senatorem swojego konia. Rzym radował się na wieść o śmierci wielu z Cesarzy, by wkrótce jednakową nienawiścią zapałać do ich następców.Od śmierci Juliusza Cezara w 44 r. n.e. do upadku Rzymu w 476 r. n.e. aMroczne strony historiia w drwiący i dowcipny sposób prezentuje pięć wieków rzymskiego zamętu, morderstw, kazirodztwa, dzieciobójstwa, sadyzmu, deprawacji seksualnej i szaleństwa. Pochylając się nad postaciami tak niesławnymi, jak Klaudiusz, Tyberiusz czy Kommodus niniejsza książka na nowo opisuje najbardziej sprośne i zadziwiające cesarskie nieprawości, opierając się na wielu oryginalnych źródłach z rzymskich czasów.Książka ilustrowana jest efektownymi obrazami a od antycznych rzeźb po średniowieczne ryciny i renesansowe dzieła a prezentującymi bohaterów i ich czyny. aMroczne strony historiia to atrakcyjna graficznie podróż za kulisy najpotężniejszego i równie zepsutego moralnie imperium w historii.

azi1986 | 2013-09-08
Przeczytana: 2011 rok