Neon Genesis Evangelion t. 8

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Cykl: Neon Genesis Evangelion (tom 8)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Shin Seiki Evangerion
manga, NGE, Eva
komiksy
Oceansoul

Jest rok 2014. Ikari Shinji, młodzieniec w wieku lat 14, przybywa do miasta Tokio-3 na spotkanie z ojcem, który po latach rozłąki wezwał go nagle do siebie. Jak miało się okazać, ten dzień zmienić miał diametralnie przyszłość jego, a przy okazji również całej ludzkości. Oto, po wielu latach, do Tokio powróciły siejące zniszczenie tajemnicze istoty, zwane Aniołami. Ostatnią nadzieją rasy ludzkiej w tej walce są Evangeliony - gigantyczne, humanoidalne roboty bojowe. Jednego z nich ma pilotować właśnie Shinji...

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://jpf.com.pl

Wkp | 2014-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2014

Shinji znika we wnętrzu Evy, w dziwnych wizjach spotykając zmarłą matkę. Rei zaczyna tymczasem zdawać sobie sprawę z własnych uczuć, a na jaw wychodzą fakty z przeszłości rodziny Shinjiego..i

Kolejny znakomity tom NGE za mną i znów muszę powiedzieć, że choć zdarzają się momenty słabsze, manga dostarcza tylu emocji i wrażeń, że nie potrafię wystawić jej niższej oceny.

Szczególnie, jeśli spojrzy się na znakomitą kreskę, zabawę światłocieniem i ogólne przesłanie mangi.

Wszystko to razem wzięte daje znakomitą serię, którą warto poznać i przekonać się, co potrafią Japończycy.

Kamiookami | 2016-10-18
Na półkach: Manga, Przeczytane, Posiadam