Katyń. zbrodnia nieukarana

Wydawnictwo: ZP Grupa Sp. z o.o.
historyczna

Katyń zajmuje w naszej pamięci narodowej miejsce szczególne. Jest bowiem symbolem sowieckich zbrodni wojennych popełnionych na Polakach podczas II wojny światowej. znamienne, że pamięci Katynia, jego wyrazistej obecności w świadomości historycznej narodu polskiego, nie zdołały osłabić ani wieloletnie kłamstwa, ani rozmyślne przemilczenia, ani natrętna propaganda. Swoistym paradoksem jest natomiast niebezpieczna relatywizacja tragicznej pamięci w miarę krzepnięcia III Rzeczypospolitej.

Anna Grochal | 2013-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Prawda zawsze ujrzy światło dzienne, nawet po tylu latach.

Marta | 2013-02-27
Przeczytana: 02 marca 2013

Bardzo dobra, rzetelna i obiektywna. Nareszcie.

goskrzys | 2016-02-03
Przeczytana: 16 listopada 2011