Otwórz się : uzdrawiająca siła wyrażania emocji

Tłumaczenie: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Opening up. The Healing Power of Expressing Emotions
83-85594-95-7
psychoterapia, uczucia, psychologia
poradniki
jelen

"Każdy, kto powierzał sekrety pamiętnikowi lub wypłakiwał żal przed przyjacielem, wie, jaką ulgę przynosi mówienie o kłopotach. Książka profesora psychologii Jamesa Pennebakera pokazuje, jakie znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego (a także fizycznego!) ma otwarcie się i wyrzucenie z siebie bolesnych emocji.Autor przeprowadził wiele badań klinicznych, a jego doświadczenia rzucają nowe światło na związek miedzy umysłem i ciałem. Oto niektóre z poruszonych przez niego zagadnień: jak to się dzieje, że pisanie o problemach polepsza zdrowie w jaki sposób długotrwały uraz może wpłynąć na nasz system immunologiczny dlaczego nigdy nie jest za późno, aby leczyć zastarzałe rany emocjonalne; kiedy otwarcie się może okazać się ryzykowne, a kiedy pomocne.

Natalia Witkowska | 2015-02-22
Przeczytana: 26 sierpnia 2009