Obietnica

Tłumaczenie: Monika Sujczyńska
Cykl: Saga rodu Montgomerych (tom 1)
Wydawnictwo: Da Capo
Velvet Promise
dona

Czy gorąca namiętność może przerodzić się w miłość? Los płata pięknej Judycie niezłego figla - zamiast zostać zakonnicą, do czego przygotowywano ją od dzieciństwa, ta dzielna i niezależna kobieta wychodzi za mąż za Gawina Montgomery'ego, szlachetnie urodzonego rycerza. Ten jednak, choć krew burzy się w nim w obecności Judyty, od dawna pała miłością do pewnej delikatnej blondynki o niebieskich oczach. Bo przecież nieustraszonym rycerzom trudno pokochać kobietę, która zna się na projektowaniu zbroi i tresowaniu sokołów... Zawiedziona w swych uczuciach Judyta poprzysięga zemstę - skoro bowiem nieczuły mąż posiadł jej ciało, ale odtrącił miłość, dostanie za swoje! Los jednak spłata Judycie kolejnego figla...

Izabela Pycio | 2016-01-02
Przeczytana: 29 października 2015

"Kobiety zostały stworzone na pokuszenie mężczyzny. Niewątpliwie diabeł maczał w tym palce."

Sięgając po powieść romantyczną, oczekuję, że pozwoli ona mi się zrelaksować i wyciszyć po ciężkim dniu. Czytając książkę śledzę akcję i zawirowania miłosne bohaterów, jednocześnie pozwalam moim myślom odpocząć, porządkuje je i nastawiam się pozytywnie. "Obietnicę" czyta się lekko i sympatycznie. Język książki przyjemny i ciepły. Wartka fabuła, ciekawe zwroty wydarzeń, nowe wątki, które urozmaicają perypetie miłosne postaci. Polubiłam głównych bohaterów - Judith i Gavina - z ich wadami i zaletami. Wątek miłosny rozwija się burzliwie, jednak przewidująco. Postaci drugoplanowe - Alice, Raine, Miles i Stephen - są wyraziste i często wzbudzają skrajne emocje. Czasami razi mnie ich naiwność i infantylność w zachowaniu, ale to specyficzny urok tego gatunku literatury. Mnogość bohaterów, poplątane losy i barwne charaktery, urozmaicają powieść. Mnóstwo namiętności, przyjaźni, miłości, oddania,...

Joanna | 2016-10-13
Przeczytana: 13 października 2016

przeczytana kolejna książka tej autorki. no brak słów. jak myślało się, że akcja zwalnia to zaczynało tak się dziać, że nie sposób się oderwać. romans historyczny... Ci ludzie naprawdę mieli dziwne zasady. ale może przez to lubię ten gatunek.

Carolina_174 | 2013-12-27
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Irytowała mnie ze względu na charakter głównego bohatera, który jest zapatrzonym w sobie dupkiem. Nie wspominając o tym co zrobił po poślubieniu Judyty, przez praktycznie cały romans kierował maślane oczy w kierunku blond zołzy, którą tak miłował. I jeszcze miał gdzieś, że inni starali się mu udowodnić, iż jego żona jest cudowna i sami chcieliby ją mieć - co więcej! - rzucał się na każdego, który choć słowem źle wspomniał o jego ukochanej. Książka naprawdę jest trochę naiwna. Mogłabym jeszcze ponarzekać na wolną akcję dziejącą się na początku, ale dalsza część jakoś mi ją zrewanżowała.

ZakochanaOna | 2015-10-30
Przeczytana: 30 października 2015

Czytałam po raz drugi, bo nie umiałam sobie przypomnieć treści. W miarę zagłębiania się w lekturę powolutku zaczęłam sobie wszystko układać, a koniec znałam już w połowie książki, ale muszę przyznać, że wciągnęła mnie równie mocno jak za pierwszym razem. Jest to powieść godna polecenia jak wszystkie romanse historyczne Deveraux. Myślę, że każda kobieta zakochana w tego typu książkach powinna ją przeczytać, choć główny bohater jest nieco irytujący w swym zaślepieniu. Bardzo drażniło mnie jego poczucie własności, ponieważ traktował swoją żonę jak obiekt do spełniania seksualnych zachcianek. Pojawia się tu również czarny charakter w postaci anielsko-słodkiej blondynki Alicji, która wręcz opętała Gawina, w związku z czym nasz odważny rycerz bardzo długo nie umiał rozeznać się w swoich uczuciach. Judyta zyskała moją aprobatę, choć irytowała mnie jej uległość wobec wdzięków Gawina i to po wszystkich okropnościach jakich był przyczyną. Poza tym jednak książka dostaje ode mnie duży plus :)

Montgomerry | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Pierwsza moja książka z romansów historycznych osadzona w XVI wieku. Super się czytało :)

szerzej:

achaja24 | 2014-03-22
Przeczytana: 21 marca 2014

Przyjemna wciągająca a czasami za sprawą głównych bohaterów wręcz przezabawna!Zdecydowanie Tak!!

KobieceRecenzje365 | 2016-01-03

"Obietnica" Jude Deveraux to pierwszy tom Sagi o Rodzie Montogomerych. Osobiście uwielbiam romanse historyczne, więc z wielką chęcią zabrałam się za lekturę tejże powieści. Czy zostałam usatysfakcjonowana "Obietnicą"? O tym poniżej w mojej krótkiej recenzji.

Piękna Judith Revodourne całe swoje życie była przygotowywana do życia w klasztorze. Jakie jest więc jej zdziwienie gdy ojciec informuje ją, że ofiarował jej rękę Gavinowi Montgomery'emu. Gavin jest niechętny do zawarcia związku małżeńskiego z Judith, ale gdy dowiaduje się, że jego ukochana Alice przyjęła oświadczyny innego mężczyzny i na dodatek bogatego mężczyzny, zgadza się na ślub by ratować swój majątek.
Judith będzie miała ciężki orzech do zgryzienia, bo choć Gavin będzie okazywał swojej żonie ciepłe uczucia, to w jego myślach i tak będzie krążyć niespełniona miłość, czyli Alice.
Czy aranżowane małżeństwo ma szanse być szczęśliwe?Czy Judith uda się usunąć rywalkę z myśli męża? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych...

eve | 2014-01-11

Książka fajna. Treść do zaakceptowania jedyny minus to przedstawienie w tej książce losów braci bohatera z kolejnych części tej serii.

Kasjopeja | 2012-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2012
Urszula | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2016

Ogólnie za romansidłami nie przepadam, a książkę wypożyczyłam, bo spodobała mi się okładka. Muszę przyznać, ze zaskoczona byłam, że czyta się ją tak przyjemnie i lekko, w sam raz na gorące popołudnia. Zamki, warownie, piękne stroje, obyczaje rycerskie... Całkiem sympatyczne to wszystko.