Obietnica

Okładka książki Obietnica Jude Deveraux
Okładka książki Obietnica
Jude Deveraux Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Saga rodu Montgomerych (tom 1) Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Saga rodu Montgomerych (tom 1)
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Velvet Promise
Da Capo
1995-01-01
1995-01-01
Monika Sujczyńska
Obietnica Julie Deveraux cykl Mongomery

Na półkach: , , , , , ,

Pierwsza część sagi rodu Montogmerych - tu się wszystko zaczyna.

W tej części poznajemy losy pięknej (a jakżeby inaczej!) Judyty, która niczym wino uderza do głowy wszystkim mężczyznom wokół. Jej mąż Gavin pierwotnie wydaje się nieco obojętny na jej wdzięki, bo jest - a jakżeby inaczej - zakochany we wstrętnej dziewusze, która totalnie go omotała.

Jaki będzie dalszy ciąg? Przekonasz się sam i totalnie wciągniesz. Bo Gavin ma też trzech braci - Stefana, Raine'a oraz Milesa, a każdy z nich ma swoją własną opowieść. A to tylko początek, bo w kolejnych książkach poznasz wielu innych członków rodziny Montgomery.

Pierwsza część sagi rodu Montogmerych - tu się wszystko zaczyna.

Jaki będzie dalszy...

Pomysł na fabułę książki dobry, ale zmarnowany.

Pomysł na fabułę książki dobry, ale zmarnowany.

Książka Jude Deveraux, jednej z najpopularniejszych autorek romansów historycznych. "Obietnica" , w której namiętne sceny przeplatają się z realiami życia, jest bardzo dobrym przedstawicielem swojego gatunku literackiego. Główna bohaterka, Judyta to panna odważna i jak się okazuje namiętna, która jednak nie ma zamiaru pozostać w związku "tą drugą". Po tym, gdy okazuje się, że jej nowo poślubiony małżonek wyznaje miłość innej kobiecie, upokorzona i zraniona poprzysięga zemstę. Gawin, to wspaniały rycerz, który pała namiętnością do panny, która odrzuca go dla innego, dlatego wyraża zgodę na ślub z nieznaną mu panną.
Książka zawiera sceny, które w dzisiejszych czasach są nie do przyjęcia. Rozumiem, że takie były realia czasów, w których rozgrywa się powieść jednak nie było to coś co chce się czytać w tak zwanej lekkiej lekturze. Mnie to bardzo denerwowało. Poza tym minusem, książka jest bardzo dobra, czytało mi się ją z przyjemnością.

Prościutka

Prościutka

Romans historyczny, z wątkami erotycznymi, ale podanymi w dość strawnej formie. Wiadomo, że pewne wątki przewidywalne, ale o to w tej literaturze mi chodzi- w końcu to romans osadzony w historycznych czasach. Jeśli będę pragnąć literatury wyższych lotów sięgnę po inne pozycje- choćby po Cherezińską. Tutaj był relaks i akurat w ten letni czas tego potrzebowałam.

Ciężko to się czytało. Judyta całkiem spoko postać kobiety w XVI w. Jednak super dziwne było to, że została zgwałcona podczas nocy poślubnej i jeszcze tej samej nocy później sama chce uprawiać sex z mężem gwałcicielem i jest z tego zadowolona. Gavin był dosyć wkurzający, wszystko wie najlepiej i wierzy wrogowi a nie swojej żonie. Strasznie nierówna z niego postać była.

2051

Romans historyczny, który miał być dla mnie odskocznią od licznych współczesnych, często miałkich debiutów. I tak się stało. Książka zapewniła mi mnóstwo różnych emocji. Autorka urozmaiciła fabułę na tyle, aby dostarczyć nam zarówno radość i podziw jak i smutek i złość. Wszystkiego po trochu. Bohaterowie są wyraźnie nakreśleni. Judyta od początku wzbudza sympatię i szacunek. Gavin początkowo jest irytujący, ponieważ długo pozostaje ślepy na wiele spraw. Jednak w końcu przegląda na oczy, choć trochę za późno i nie wszystko da się już naprawić. Książka obfituje w zwroty akcji, a także humor słowny i sytuacyjny, co zapewnia nam rozrywkę do samego końca. Nie oznacza to jednak, że nie ma tu mniej przyjemnych wątków. Niełatwa relacja między głównymi bohaterami potafi czasami zetrzeć uśmiech z twarzy. Książka może nie jest jakoś szczególnie wyjątkowa i niepowtarzalna, jednak miłośnicy tego gatunku na pewno przyjemnie spędzą z nią czas.

Moją pierwszą powieścią Judy D był Rycerz w lśniącej zbroi - ta książka wywarła na mnie tak olbrzymie wrażenie, że romanse historyczne stały się moim ulubionym gatunkiem., później dołączyła fantastyka. Polecam wszystkim miłośnikom miłości, namiętności i niebalnych bohaterów, którzy mają charaktery, jak na ciekawych bohaterów przystało.

Pokusiłam się bo słyszałam, że pisze podobnie do Julie Garwood, owszem styl jest podobny, szybko się czyta, bohaterowie są prawdziwi, namacalni, że tak powiem ale na tym podobieństwa się kończą. Początek całkiem fajny a potem... nawet nie jestem wstanie przełknąć obrzydzenia... nie fajne rzeczy się tam dzieją, potem trochę się uspokaja wszystko ale mam wrażenie, że autorka lubuje w rzeczach które dla nas normalne są nie do przyjęcia. Może i kiedyś w tych czasach tak było ale ja stanowczo odpuszczam sobie tą autorkę.

Historia ciekawa.
Czytając sprawa wygląda tak: mężczyzna ma bagaż doświadczeń w każdej dziedzinie i jest super męski, marzenie każdej kobiety. Okazuje się, że ma np.23 lata Zależnie od ksiazki.
Starsza, dojrzała kobieta 33, A taka staruszka 50 lat. Ach, a kandydatki na żony średnio 17 lat.
Ten, kto czyta i ma powyżej 33 lat
może wpaść w depresję ;)