Fullmetal Alchemist t. 16

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fullmetal Alchemist". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hagane no Renkinjutsushi
978-83-7471-145-6
manga, FMA, Edward Elric, alchemia
komiksy
Oceansoul

Dwaj bracia, Edward i Alphonse Elric, za pomocą tajemnej sztuki alchemii podejmują rozpaczliwą próbę przywrócenia życia zmarłej matce. Niestety, transmutacja kończy się niepowodzeniem. Ostatkiem sił Edwardowi udaje się przywołać z zaświatów duszę Alphonsa i zamknąć ją w metalowej zbroi, jednak cena, jaką musiał za to zapłacić, jest wysoka - Edward musi poświęcić w zamian swoją prawą rękę. Bracia składają przysięgę, że pewnego dnia odzyskają wszystko to, co utracili...

[Wydawnictwo JPF, 2006]

blackkissed | 2014-09-04
Przeczytana: 01 września 2014

Wakacje, wakacje, wakacje. Choć często przyjemne, niekiedy zwariowane i zawsze utęsknione, zazwyczaj przynoszą ze sobą efekt uboczny.

Ogólne rozleniwienie.

Tyczy się to również książek. Bez względu na starania, moja aktywność czytelnika przez te dwa miesiące spada drastycznie.
A rzeczy do czytania przybywa.

Tomik Fullmetal Alchemist był akurat wynikiem tegorocznych wakacji – zaraz obok wspaniałych wspomnień i zespołu nagłej zmiany strefy czasowej.

Jako fanka tegoż anime nie mogłam się powstrzymać na widok nowiuteńkiej mangi na jednej z półek sklepu Silver Snail, tak więc postanowiłam zrobić sobie prezent. I to w postaci aż trzech (16,17,18) woluminów w jednym!

Szybko można sobie uświadomić jedno - nawet znając całą historię, mangę czyta się jak po raz pierwszy. Przy dużej ilości wątków - i jeszcze większej ilości bohaterów - które prezentuje nam w swej pracy Hiromu często kilka szczegółów ulega zapomnieniu albo całkowicie nam umykają.

Można to nazywać różnie -...

EmilyStrange | 2012-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

Pani generał jest obezwładniająca, dosłownie i w przenośni xD Uwielbiam styl rysowania pani Hiromu; te emocje na twarzach Eda i Ala... xD

Aleksandra | 2013-11-02

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

Aiwlys | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2010 rok

Ten tom ma w sobie wiele pojedynczych wątków. Poza tym mamy nową krainę, a mianowicie Północ, gdzie wiele się dzieje. Siostra Armstronga jest genialna. Uwielbiam ten jej władczy ton. Jestem ciekawa, co będzie dalej.

| 2012-02-23

Kocham to!!!!