Fullmetal Alchemist t. 13

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Fullmetal Alchemist (tom 13)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hagane no Renkinjutsushi
manga, FMA, Edward Elric, alchemia
komiksy
Oceansoul

Dwaj bracia, Edward i Alphonse Elric, za pomocą tajemnej sztuki alchemii podejmują rozpaczliwą próbę przywrócenia życia zmarłej matce. Niestety, transmutacja kończy się niepowodzeniem. Ostatkiem sił Edwardowi udaje się przywołać z zaświatów duszę Alphonsa i zamknąć ją w metalowej zbroi, jednak cena, jaką musiał za to zapłacić, jest wysoka – Edward musi poświęcić w zamian swoją prawą rękę. Bracia składają przysięgę, że pewnego dnia odzyskają wszystko to, co utracili...

Aleksandra | 2013-11-02

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

Aiwlys | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: marzec 2009

Pobyt za fałszywą bramą mnie trochę przerażał, bo i jak się stamtąd wydostać. Ale na szczęście wszystko dobrze (?) się skończyło.
Za to zaczęły się moje ulubione podobwolutowe rysunki.

Natalia Burza | 2013-10-26

Kocham Edwarda i dlatego nie mogę powiedzieć na tą serie złego słowa :P

| 2012-02-23
Przeczytana: 17 lutego 2012