Kusicielka

Tłumaczenie: Zuzanna Karaś
Cykl: Saga rodu Montgomerych (tom 5)
Wydawnictwo: Da Capo
Temptress
Kusicielka
dona

Historia podróży pełnej przygód i uczuciowych komplikacji. Wyczyny ekscentrycznej - przynajmniej jak na koniec ubiegłego stulecia - dziennikarki, Chris, niepokoją jej ojca do tego stopnia, że zleca dwóm panom ściągniecie niesfornej panienki na łono rodziny. Przewrotny plan tatusia i przekora córki doprowadzają do zgoła nieoczekiwanego rozwiązania.

zabielka | 2016-01-26
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Mnie się ta książka podobała. sporo w niej zamieszania, ale takiego pozytywnego. W tej części poznajemy kolejną Panią Mondgomery i oczywiście niesamowitego, tajemniczego przystojniaka.
Poza nimi jest jeszcze człowiek określany jako ciepłe kluchy. :)
No co tu więcej pisać polecam i pozdrawiam :)

Ewelynn | 2014-09-30
Przeczytana: 30 września 2014

Może zacznę od tego że akcja dzieje się Ameryce, czasu w jakim się rozgrywa nie jestem nawet w stanie ustalić coś miedzy XVIII a XIX wiekiem a może wcześniej. Gdzie to się dokładnie dzieje też nie da się określić. Książka mnie nie urzekła przebrnęłam przez nią ale raczej nigdy do niej nie wrócę. Opowiada o 28 letniej pannie która jest kontrowersyjna dziennikarka która cały czas ładuje się w jakieś kłopoty. Dziwne było to że bohaterka majętna osoba z wpływowym ojcem zajęła się dziennikarstwem i wykrywaniem afer a może nie to za fakt że robiła to sama nieposiadana przyzwoitek ani żadnego sługi do ochrony. Autorka pozakazywała jakiś wyidealizowany obraz gdzie ona jeździła po całym kraju pakowała się w afery i nikt jej nic nie zrobił żaden facet nie nastawał na jej cnotę itp. Bohater to znów kryminalista ale jak to bywa zwykle siedział ze niewinność wychowany przez dziwkę. Zabił w życiu pełno osób. Gdzie się nie pokaże wszyscy go znają. Opowiada na lewo i prawo o dziwkach z którymi...

Kasjopeja | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Moją główną uwagą jest to, że wszystko działo się o wiele za szybko (przynajmniej na początku). Ta dziewczyna po prostu powiedziała temu biedakowi coś w stylu: "Kocham cię, będziemy razem i nie obchodzi mnie twoje zdanie". Wpadł jej w oko kryminalista, który dawał jej do zrozumienia, że jej nie chce, ale oczywiście ona nie dała za wygraną póki go w sobie nie rozkochała. Oczywiście wiem, że do odwzajemnionej miłości dąży każdy romans, jednak po Jude Deveraux spodziewałam się czegoś bardziej skomplikowanego niż wyznanie sobie miłości już w pierwszym rozdziale.

Jednak później już było o wiele lepiej a pod wieloma względami Chris okazała się być bohaterką z ikrą, własnym zdaniem i niezależnością. Polubiłam ją.

Na uwagę zasługuje również jej ojciec oraz humor autorki, bo tego nie brakuje w żadnej z jej książek. A oto przykład: "Wychowam go na rozsądnego człowieka, żeby mi w przyszłości nie uciekał do wielkich miast i nie wypisywał artykułów, za które ludzie będą go chcieli zabić....

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 26 czerwca 2010

"Jakiś mężczyzna zastąpił jej drogę; zmierzyła go tak lodowatym spojrzeniem, że zszedł na bok" (Da Capo)

Mieszalka13 | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016