Noc. Słowiańsko-germańska tragifarsa medyczna

Seria: Mała Seria
Wydawnictwo: Czarne
groteska

Za pomocą kryminalnej groteski Stasiuk pokazuje dwie nacje, które istnieją tylko w wyobraźni - Szkopów i Polaczków. I dwie części starego kontynentu - Wschód i Zachód, które nienawidzą się i potrzebują siebie nawzajem.

Książka nominowana do nagrody Nike 2006

źródło opisu: http://czarne.com.pl/

źródło okładki: http://czarne.com.pl/

Dziwna111 | 2016-01-07
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam

Pochodzę z południowo-wschodnich kresów i muszę powiedzieć , że jak zwykle autor idealnie podkreśla cechy tubylców.
Kiedy czytałam wypowiedzi bohaterów, to było jakbym słyszała niektórych mieszkańców mojej miejscowości.

Polecam tą książkę nie tylko Polakom ale też Niemcom, bo Stasiuk przepięknie pokazuje poglądy tych narodów na Rosjan i siebie nawzajem. :)

Marcin Kaliński | 2014-05-21
Przeczytana: 21 maja 2014

Króciutka (bo na niespełna dwie godziny czytania), aczkolwiek sympatyczna satyra (sztuka?) na wzajemne, stereotypowe postrzeganie Polaków i Niemców. Temat jakby "niestasiukowy", niemniej jednak pisarz zgrabnie z niego wybrnął.

Pankracy | 2012-12-19

Stasiuk w kiepskim wydaniu.

jahoo | 2016-12-29
Tohverus | 2016-12-08