Fullmetal Alchemist t. 5

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fullmetal Alchemist". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hagane no Renkinjutsushi
83-7471-060-8
manga, FMA, Edward Elric, alchemia
komiksy
Oceansoul

Dwaj bracia, Edward i Alphonse Elric, za pomocą tajemnej sztuki alchemii podejmują rozpaczliwą próbę przywrócenia życia zmarłej matce. Niestety, transmutacja kończy się niepowodzeniem. Ostatkiem sił Edwardowi udaje się przywołać z zaświatów duszę Alphonsa i zamknąć ją w metalowej zbroi, jednak cena, jaką musiał za to zapłacić, jest wysoka – Edward musi poświęcić w zamian swoją prawą rękę. Bracia składają przysięgę, że pewnego dnia odzyskają wszystko to, co utracili...

lullaby96 | 2014-10-25
Przeczytana: 25 października 2014

W tym tomiku akcja rozgrywała się w "Mekce protetyków", czyli w Rush Valley oraz w Dublith u mistrza bracia Erlic. Muszę przyznać, że w tomiku było kilka scen, których w anime nie było albo to ja już mam taką złą pamięć w, co jednak szczerze wątpię.
Arakawa nie szczędzi żartobliwych scen! Są naprawdę świetne, anime to jedno, ale żeby oddać to w tak świetny sposób w mandze! Jestem tym zachwycona.
Nie przepadam za bardzo za Winry cały czas, a moment,kiedy tak bardzo chciała poznać sekret i wbrew jego słowom otworzyła zegarek... Nienawidziłam tego momentu w anime i w mandze mam takie same odczucia do tej sceny. Uważam, że Winry powinna uszanować fakt, że nie chce się tym z nikim dzielić.
Uwielbiam za to Izumi, mistrza braci Erlic. Dodatkowe wątki, które nie wystąpiły w anime wywołały uśmiech na mojej twarzy, np. moment kiedy dzieci przebiegały obok męża Izumi i się go wystraszyły, ponieważ wygląda groźnie. Biedny Shig. Uwielbiam też retrospekcję na temat tego jak Ad i El uczyli się...

Aleksandra | 2013-11-02

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

EmilyStrange | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Mistrz jest mega xD Test wstępny mnie powalił, ale chłopcy spisali się na medal!
Historia coraz bardziej się rozkręca.

Aiwlys | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2007 rok

Ach, w końcu spotkanie z Mistrzem dobrze znane mi z anime i ten niesamowity łomot... Coś cudownego. Uwielbiam tę postać. Kobieta z silnym charakterem!

| 2012-02-23
Przeczytana: 16 lutego 2012