Łowcy diamentów

Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro
The diamond hunters
83-85100-29-6
kamk

Diamenty... mogą być powodem podziwu, uwielbienia, pożądania i zbrodni. Są oznaką piękna, dostojeństwa i bogactwa. Mogą stać się powodem zarówno szczęści, jak i mordu... "Łowcy diamentów" to pasjonująca historia walki dwóch mężczyzn o kobietę i o panowanie nad Van Der Byl Diamond Company, walki, która jest prowadzona wszelkimi środkami i której zasięg rozciąga się od Cape Town do Londynu, od afrykańskich pustyń po lody Atlantyku.

Trafiła powieść w moje ręce w bibliotece, zdecydowałam się ją wziąć do domu i przeczytać, nie rozczarowała mnie wręcz odwrotnie zachwyciła mnie.
Powieść Wilbura Smitha poruszyła moje serce pasjonująca historia dwóch mężczyzn walczących o kobietę i firmę Van Der Byl Diamond Company gdzie wydobywane są diamenty.
Łowcy Diamentów sam tytuł mnie zaintrygował, wciągająca fabuła, akcja niezwykła wciąż trzyma w napięciu. Nie można oderwać oczu od powieści bardzo wciąga, ciekawi czytelnika.
Mnie zaciekawiła, po prostu świetna powieść urzekająca poruszyła mnie za serce.

byrcyn11 | 2015-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2015

Jak czyta się którąś z kolei książek Smitha (a napisał ich trochę), to wyczuwa się pewną schematyczność, ale w powieści przygodowej "prochu się nie wymyśli". Tym razem jednak Wilbur się nie popisał, ponieważ wszystko było aż nadto przewidywalne, a opisy technologiczne wydobywania diamentów przydługie. Mimo wszystko jak zwykle książka wciąga i wzrusza, a czyta się lekko i szybko, no i co najważniejsze mamy klasyczne szczęśliwe zakończenie.

wiejskifilozof | 2012-02-19

Ech, zastąpić przyrodę , opisem kopalni diamentów . Nie dla każdego , dość dziwna jak na Smitha powieść .

Szczypta_Chilli | 2012-09-20
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 19 września 2012

To nie jest Smith jakiego znam z innych książek. Dość przeciętna fabuła: dwóch mężczyzn, kobieta, zbrodnia. Męczyły mnie też opisy związane z kopalnią diamentów, było ich zbyt dużo.
Chociaż bardzo cenię Smitha i jego twórczość, w tym wykonaniu nie polecam go nikomu.

katherine | 2012-09-05
Przeczytana: 04 września 2012

Bardzo chciałabym ją pochwalić gdyby nie zakończenie. Jest to książka, którą można pochłonąć na dwa razy dlatego trzeba oszczędzać każdą stronę i delektować się słowami. Czyta się ją bardzo przyjemnie od pewnego momentu z zapartym tchem. Dlatego tak kiepsko poczułam się gdy kartki się skończyły a ja zostałam z niesmakiem niedorobionego moim zdaniem zakończenia. Mimo tego bardzo bardzo polecam.

ANNA | 2013-03-28
Przeczytana: 21 marca 2013

To książka o diamentowym imperium , wielkiej pasji, miłości , pełna przygód i intryg.Fabuła ciekawa,lecz przewidywalna.

Tomasz | 2013-09-16

Dość sztampowa akcja.

Blis | 2013-01-23

Tych książek się nie czyta, tylko się je pochłania!!!!!!!

Beczkawina | 2016-06-18
Raven_Claw | 2016-04-11