Okładka książki Asteriks i Latraviata

Asteriks i Latraviata

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Asterix". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
komiksy
typ
papier
Oceansoul
7.17 (86 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Kolejna część jednego z najpopularniejszych francuskich komiksów. Galowie z małej wioski wpadają w pułapkę zastawioną przez Rzymian przy pomocy Latraviaty - pięknej aktorki z samej stolicy imperium. Okazuje się, jak łatwo jest ponętnej kobiecie owinąć sobie wojowniczych Celtów wokół małego paluszka...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
chrispu | 2014-03-30
Przeczytana: marzec 2012

Odcinek komiksu, który długo był kultowy. I osiągał zawrotne ceny na aukcjach. Nie z powodu jakiejś "wstrząsającej" zawartości ale z powodu swojego bardzo nikłego nakładu. Pojawił się w księgarniach i znikł na długie lata. Dopiero ostatnio nastąpiło wznowienie. A co do zawartości - poznajemy tu rodziców głównych bohaterów (fajnie przedstawieni), możemy również zobaczyć co może zdziałać zakochany gal (i to bez napoju magicznego). Jest trochę śmiesznych sytuacji i rysunków, zaś cała intryga obraca się wokół "udawania" kogoś innego. Nie jest to zły komiks, ale po świetnym poprzedniku ma się wrażenie, iż został on napisany i narysowany bardziej z potrzeb finansowych niż artystycznych.

kendo777 | 2012-09-05

31. album Asteriksa. Nigdy nie powinien powstać. Żenująco słaby.

Kafaru | 2014-08-29

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku