Okładka książki Asteriks i Latraviata

komiksy
typ
papier
Oceansoul
7,22 (91 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Kolejna część jednego z najpopularniejszych francuskich komiksów. Galowie z małej wioski wpadają w pułapkę zastawioną przez Rzymian przy pomocy Latraviaty - pięknej aktorki z samej stolicy imperium. Okazuje się, jak łatwo jest ponętnej kobiecie owinąć sobie wojowniczych Celtów wokół małego paluszka...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
chrispu | 2014-03-30

Odcinek komiksu, który długo był kultowy. I osiągał zawrotne ceny na aukcjach. Nie z powodu jakiejś "wstrząsającej" zawartości ale z powodu swojego bardzo nikłego nakładu. Pojawił się w księgarniach i znikł na długie lata. Dopiero ostatnio nastąpiło wznowienie. A co do zawartości - poznajemy tu rodziców głównych bohaterów (fajnie przedstawieni), możemy również zobaczyć co może zdziałać zakochany gal (i to bez napoju magicznego). Jest trochę śmiesznych sytuacji i rysunków, zaś cała intryga obraca się wokół "udawania" kogoś innego. Nie jest to zły komiks, ale po świetnym poprzedniku ma się wrażenie, iż został on napisany i narysowany bardziej z potrzeb finansowych niż artystycznych.

Kamilkaa21 | 2015-01-15
Na półkach: 2015, Przeczytane, PDF EBOOK, Komiksy

Kolejny kiepski numer komiksu. Jest niewiele lepszy od nr 33 " Kiedy niebo spada na głowę " ale ten numer to mam wrażenie, że na siłę powstał. Autor komiksu już nie miał sensownego pomysłu na zakończenie serii i tym sposobem im dalej tym gorzej jest... nawet nawiązanie do nagrody Cezara [ teraz Oscara ] jest słabe.

kendo777 | 2012-09-05

31. album Asteriksa. Nigdy nie powinien powstać. Żenująco słaby.

Antagonista | 2015-02-09

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku