Okładka książki Asteriks i Latraviata

komiksy
typ
papier
Oceansoul
7,18 (88 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Kolejna część jednego z najpopularniejszych francuskich komiksów. Galowie z małej wioski wpadają w pułapkę zastawioną przez Rzymian przy pomocy Latraviaty - pięknej aktorki z samej stolicy imperium. Okazuje się, jak łatwo jest ponętnej kobiecie owinąć sobie wojowniczych Celtów wokół małego paluszka...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
chrispu | 2014-03-30

Odcinek komiksu, który długo był kultowy. I osiągał zawrotne ceny na aukcjach. Nie z powodu jakiejś "wstrząsającej" zawartości ale z powodu swojego bardzo nikłego nakładu. Pojawił się w księgarniach i znikł na długie lata. Dopiero ostatnio nastąpiło wznowienie. A co do zawartości - poznajemy tu rodziców głównych bohaterów (fajnie przedstawieni), możemy również zobaczyć co może zdziałać zakochany gal (i to bez napoju magicznego). Jest trochę śmiesznych sytuacji i rysunków, zaś cała intryga obraca się wokół "udawania" kogoś innego. Nie jest to zły komiks, ale po świetnym poprzedniku ma się wrażenie, iż został on napisany i narysowany bardziej z potrzeb finansowych niż artystycznych.

kendo777 | 2012-09-05

31. album Asteriksa. Nigdy nie powinien powstać. Żenująco słaby.

ziza | 2014-09-29

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica