Asteriks i Latraviata

komiksy
typ
papier
Oceansoul
7,28 (94 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Kolejna część jednego z najpopularniejszych francuskich komiksów. Galowie z małej wioski wpadają w pułapkę zastawioną przez Rzymian przy pomocy Latraviaty - pięknej aktorki z samej stolicy imperium. Okazuje się, jak łatwo jest ponętnej kobiecie owinąć sobie wojowniczych Celtów wokół małego paluszka...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
chrispu | 2014-03-30

Odcinek komiksu, który długo był kultowy. I osiągał zawrotne ceny na aukcjach. Nie z powodu jakiejś "wstrząsającej" zawartości ale z powodu swojego bardzo nikłego nakładu. Pojawił się w księgarniach i znikł na długie lata. Dopiero ostatnio nastąpiło wznowienie. A co do zawartości - poznajemy tu rodziców głównych bohaterów (fajnie przedstawieni), możemy również zobaczyć co może zdziałać zakochany gal (i to bez napoju magicznego). Jest trochę śmiesznych sytuacji i rysunków, zaś cała intryga obraca się wokół "udawania" kogoś innego. Nie jest to zły komiks, ale po świetnym poprzedniku ma się wrażenie, iż został on napisany i narysowany bardziej z potrzeb finansowych niż artystycznych.

Kamilkaa21 | 2015-01-15
Na półkach: 2015, Przeczytane, PDF EBOOK, Komiksy

Kolejny kiepski numer komiksu. Jest niewiele lepszy od nr 33 " Kiedy niebo spada na głowę " ale ten numer to mam wrażenie, że na siłę powstał. Autor komiksu już nie miał sensownego pomysłu na zakończenie serii i tym sposobem im dalej tym gorzej jest... nawet nawiązanie do nagrody Cezara [ teraz Oscara ] jest słabe.

kendo777 | 2012-09-05

31. album Asteriksa. Nigdy nie powinien powstać. Żenująco słaby.

hodowlakomorek | 2015-03-22

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica