Wszyscy jesteśmy dziećmi bogów: Gdyby groby mogły mówić

Tłumaczenie: Grzegorz Prokop
Wydawnictwo: Api-Press
Wir alle sind Kinder der Götter: Wenn Gräber reden könnten
popularnonaukowa

Ostatnie spotkanie Salomona i królowej Saby miało miejsce w Mieście Palm, Tadmurze. Tam właśnie rozrzutny Salomon kazał wystawić dla swojej wielkiej miłości grobowiec. Nie zachowały się żadne informacje o jej śmierci, ale Muhammed al-Hasan, biograf twórcy islamu, Mahometa, pisze, iż kalif Walid I odkrył w Tadmurze grób z następującym napisem: OTO JEST GRÓB I KATAFALK POBOŻNEJ BILKIS MAŁŻONKI...

OTO JEST GRÓB I KATAFALK
POBOŻNEJ BILKIS
MAŁŻONKI SALOMONA

Kiedy na polecenie kalifa grób otwarto, ukazał się widok mrożący krew w żyłach. Kalif kazał natychmiast zamknąć grób i nigdy już nie otwierać. Nad grobowcem wzniósł budowlę.

Cóż przejęło ludzi taką grozą?
Grób Bilkis był grobem olbrzymki!

Slager | 2017-05-13

Nie pierwsza, ale jedna z dobrych książek prekursora nowego kierunku myślenia. Bardzo polecam, nie jako 'prawdę objawioną' ale jako luźne rozszerzenie spojrzenia na świat.

To jedna z dobrych hipotez...Tylko dlaczego w śród ludzi nie ma zrozumienia? jak miło zwracasz się do kogoś, to myśli o tobie....
Wariat,czy co?

CzytelnikIX | 2017-04-25