W krzyżowym ogniu pytań

Tłumaczenie: Grzegorz Prokop
Wydawnictwo: Prokop
Im Kreuzverhör. Waren Götter auf der Erde?
popularnonaukowa

Wiosną 1977 roku spotkaliśmy się przy kolacji: Erich von Däniken, wydawcy Erwin Barth von Wehrenalp i Rolf Heyne oraz ja, Wilhelm Roggersdorf. Däniken powiedział, że uczestnicy dyskusji, jakie prowadził w wielu krajach świata zadawali mu prawie zawsze te same pytania. Raz dotyczyły one newralgicznych punktów jego teorii, raz były wynikiem błędnego odczytania tekstu, jeszcze innym razem świadczyły o niezrozumieniu problemu - zawsze jednak dyskusje te, nierzadko gwałtowne a czasem nawet agresywne, były dla niego inspiracją do nowych przemyśleń.
Już nie pamiętam, kto rzucił myśl, że warto zestawić ten międzynarodowy katalog pytań i odpowiedzi, żeby czytelnikom, którzy nie mieli okazji wziąć udziału w dyskusjach, przekazać to, czego chcieliby się dowiedzieć, gdyby udało im się wziąć autora w krzyżowy ogień pytań.

Wilhelm Roggersdorf

źródło opisu: okładka książki