Smakołyki z mleka, sera i jaj

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7180-704-X
kulinaria, przepisy, smakołyki, mleko, ser, jaja
edtta

Mleko, sery i jaja dostarczają cennych składników budulcowych i są podstawowym źródłem witamin z grupy B. Mając powyższe na uwadze, autorka zaprezentowała kilkadziesiąt przepisów kulinarnych, których podstawą jest nabiał. Znajdują się wśród nich smaczne przekąski, zupy i dania główne. Większość spośród 81 przepisów zilustrowano barwnymi zdjęciami. Pamiętajmy: "Dorosły powinien wypijać...

Pamiętajmy: "Dorosły powinien wypijać codziennie litr mleka lub napojów mlecznych. Można - dla odmiany - wypić tylko 2,5 szklanki mleka, ale zjeść dodatkowo 5 dag białego sera lub plasterek żółtego. Dzieciom i młodzieży - ze względu na zawartość witaminy A - podajemy mleko pełne, ludziom starszym natomiast - odtłuszczone. Dorosły powinien jeść dwa-trzy jaja tygodniowo, dzieci - pięć."

Meowth | 2016-01-29
Anuszka | 2016-01-13