Damia

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Damia
sf, umysł,
Nahya

Damia była najinteligentniejszą, najbardziej odmienną i zarazem najbardziej samotną spośród wszystkich dzieci Rowan. Posiadała też największy Talent. Już w dzieciństwie było wiadomo, że jej przeznaczeniem jest pozycja Najwyższej, ze wszystkimi honorami, ale i obowiązkami oraz stresami towarzyszącymi wybrańcom. Jej jedynym przyjacielem był Afra – starszy, bardziej doświadczony, obdarzony swoistym Talentem, oddany całą duszą Rowan, pracownik stacji Kalisto.

Talent dojrzewającej Damii coraz trudniej poddawał się kontroli. Oddano ją więc na odległą planetę Deneb, by tam rozpoczęła przygotowania do piastowania roli Najwyższej o niespotykanej umiejętności nawiązywania kontaktu z umysłami przybyszów z kosmosu. Oto właśnie pojawił się jeden z nich, chcąc zniszczyć światy Ligi Dziewięciu Gwiazd.

"»Damia« jest wspaniałą kontynuacją »Rowan«, jednej z najlepszych powieści Anne McCaffrey, jaka pojawiła się na rynku na przestrzeni ostatnich lat".
"Locus"

źródło opisu: [Zysk i S-ka, 1996]