Arche. Monolog, który wciąż jeszcze trwa

Tłumaczenie: Katarzyna Kotyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura Nowej Generacji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Arhe
83-7469-173-5
Arche, monolog

Arche - znaczy początek. Lubko Deresz opuszcza, znane czytelnikom „Kultu”, Miedziane Buki i rozpoczyna opowieść na ulicach Lwowa, w środku upalnego lata o smaku mate, obwarzanków, taniego wina i wielu nieznanych szerszemu ogółowi substancji szczególnego przeznaczenia. Tereska, filigranowa dziewczyna o nietoperzej urodzie, będzie musiała stawić im czoło. Zadanie ma dziwne i trudne. Jak odróżnić Postaci od Masek, oniryczne (deliryczne?) wizje od rzeczywistości? I czy w ogóle istnieje jeszcze jakaś rzeczywistość? Autor będzie Cię wodził za nos, drogi Czytelniku, zaprowadzi do światów tak łudząco prawdziwych, że gotów będziesz uwierzyć w ich istnienie, ale miej się na baczności - bo kto tu właściwie jest Autorem, a kto Czytelnikiem?

virginia75 | 2014-04-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Niedoczytana. Nie znalazłam w niej żadnego głębszego sensu ani punktu zaczepienia. Ot taka sobie opowieść do poczytania na dobranoc (o ile nie zanudzi).

fatamorg_ana | 2015-07-26
Przeczytana: 2008 rok