Archiwum Wschodnie 2

Wydawnictwo: Karta
historyczna

Nakładem Fundacji Ośrodka KARTA ukazał się katalog Archiwum Wschodniego. Jest to przewodnik po najstarszej kolekcji Ośrodka, powstałej dzięki projektowi nagrywania świadków historii. Kolekcja ma unikatowy charakter a jest zbiorowym zapisem wydarzeń, rozgrywających się na wschodzie Europy, związanych zwłaszcza z losem polskiej społeczności kresowej pod okupacjami oraz na zesłaniu i w łagrach zSRR. Katalog składa się z części zasadniczej, w której przedstawiony został opis 1241 relacji wchodzących w skład kolekcji oraz z części przedmiotowej zawierającej indeksy ułatwiające posługiwanie się przewodnikiem.

tsantsara | 2015-09-09
Na półkach: Kresy, Chcę przeczytać