Batman na zawsze

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantastyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Batman Forever
83-86669-08-X
Batman
dona

Mroczny rycerz Gotham miał już do czynienia z wieloma wrogami. Tym razem niebezpieczny duet, Dwie Twarze i Riddler bierze na cel nie tylko Batmana, ale i jego alter ego, miliardera Bruce'a Wayne'a. Na szczęście Batman nie musi walczyć samotnie. Ma nowych sprzymierzeńców - i to w obu wcieleniach. Pojawia się Robin, wspomagający Batmana w jego śmiałych akcjach, i dr Meridian, piękna kobieta wspierająca Bruce'a. Film "Batman na zawsze" ustanowił nowy rekord kasowy - tylko w ciągu trzech dni rozpowszechniania amerykańscy widzowie wydali ponad pięćdziesiąt trzy miliony dolarów, aby poznać najnowsze dzieje Batmana i jego towarzyszy.

Beatriz_Aguilar | 2013-05-19
Przeczytana: 18 maja 2013

Książka napisana, sądząc po dacie pierwszego wydania, na podstawie scenariusza filmowego. Dla osób znających film "Batman Forever" (czyli także dla mnie) pozycja jest dość nudna, nie zaskakuje, nie wciąga.
Moją szczególną uwagę zwróciła jedynie kilkukrotnie powtarzana fraza "drzwi otwarły się". Już miałam ochotę zarzucić wydawcy błędy językowe, ale okazuje się, że ta wersja jest poprawna, choć razi i oczy, i uszy.
W tym miejscu mogę jedynie polecić film "Batman Forever", który dostarcza zdecydowanie więcej wrażeń i emocji niż lektura napisana przez Petera Davida.

Sylwester Bisko | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016