Ratownik

978-83-60740-28-6
manga, komiks
komiksy
Moonlight

Shiga – alpinista, od dłuższego czasu wiedzie spokojne życie w górach. Pewnego dnia otrzymuje informację o zaginięciu córki zmarłego kilkanaście lat wcześniej przyjaciela. Zamienia luźną odzież górską na garnitur i udaje się do Tokio, by odnaleźć dziewczynę. Tam, w Shibuya, przekonuje się, że miasto często bywa bardziej zdradzieckie, niż góry, a natura ludzka potrafi pokazać swe mroczne oblicze.

Kosz_z_Książkami | 2016-11-09

Pierwsze, z czym spotykamy się, sięgając po ten tytuł, jest wizerunek tytułowego Ratownika i mimowolnie skojarzenie ze zmierzeniem się przez człowieka z górską potęgą. I nie jest ono przypadkowe, gdyż autor, bardzo sprawnie manipulując znaczeniem słów i obrazów, zabiera czytelnika w głąb historii, w której tylko nieliczni są w stanie stawić czoła duchowi gór. Zapraszam do lektury recenzji „Ratownika” i na podróż po niezwykłej opowieści o ludziach, determinacji i obietnicy silniejszej niż śmierć.

Nasz tytułowy ratownik, Shiga, prowadzi schronisko w górach. Pewnego dnia zaskakuje go telefon od żony jego zmarłego przyjaciela, w którym dowiaduje się, że zaginęła Megumi – córka kompana. Zrozpaczona matka prosi naszego bohatera o pomoc. Shiga rusza do Tokyo na poszukiwania dziewczyny. Na miejscu dowiaduje się że miasto jest bardziej nieobliczalne niż górskie odstępy, a ludzkie dusze mają w sobie wiele mroku, ale i samotności – nawet wśród tłumów w tej wielkiej betonowej dżungli człowiek...

Przemek Skoczyński | 2015-11-06
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 06 listopada 2015

To jest gość, który potrafi opowiadać niezłe historie (potwierdzone info).

vivaadeal | 2017-03-04
Na półkach: Przeczytane, Komiks, Posiadam