Mój rok. Wiosna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mój Rok". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hanami
Mon année. Printemps
komiksy
Moonlight

Capucine jest małą, radosną, ciekawą świata dziewczynką z zespołem Downa. Ma kochającą rodzinę, która stara się zapewnić jej normalne życie, pełne miłości i szczęścia. Nie zawsze jednak spotyka się to ze zrozumieniem czy tolerancją ze strony innych ludzi. Wychowywanie specjalnego dziecka to trudne zadanie - pełne małych radości, ale również chwil zwątpienia. "Mój rok" to pierwsza z czterech...

"Mój rok" to pierwsza z czterech części wzruszającego komiksu, którego główną bohaterką i narratorką jest ośmioletnia dziewczynka. Mimo, iż Capucine postrzega świat nieco inaczej, czuje, cierpi i kocha jak każdy z nas.

Wkp | 2016-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2016

WIOSNA Z DURUDUDU

Ten album to dzieło niezwykłe pod wieloma względami. Patrząc na okładkę i nazwisko rysownika możemy pomyśleć, że to manga, spoglądając natomiast na inne aspekty – zaczynając od nazwiska scenarzysty, przez format, układ stron i w pełni kolorowe wnętrze, trudno nie odnieść wrażenia z obcowania z komiksem europejskim. Niezwykłe są także emocje. I przepiękna szata graficzna, która zachwyca na każdym kroku.

Capucine ma zaledwie osiem lat, ale nie jest taka jak inne dzieci. Pomimo usilnych starań nie potrafi być, jak jej rówieśnicy, zupełnie inaczej niż oni pojmując otaczający ją świat. Dlaczego? Chociaż nie widać tego po niej Capucine cierpi na zespół Downa. Chodzi wprawdzie do normlanej szkoły, jednak nie jest w stanie ogarnąć programu nauczania. Wszystko widzi przez swój własny pryzmat, z pasją graniczącą z obsesją rysuje swojego wymyślonego przyjaciela, którego nazwała Durududu, nie mniej pozostaje wesoła i pełna życia. Trudniej mają jej rodzice. Problemy z...

Hinoto | 2013-12-04
Przeczytana: 2012 rok

Wspaniała manga o głębokim przesłaniu.
Poznajemy świat z punktu widzenia dziewczynki z zespołem Downa. Pięknie są ukazane emocje, które nią targają. Szczególnie początkowa scena z rodzinnym przyjęciem mnie bardzo poruszyła. Oprócz tego poznajemy jej rodziców, którzy świadomie zdecydowali się na trudne rodzicielstwo, cały czas mają nadzieję, że ich córeczka będzie mogła prowadzić normalne życie.
Dla wrażliwego czytelnika i koneserów delikatnej kreski.

dehira | 2014-07-24

Ta opowieść jest taka prawdziwa. Tyle w niej trafnych spostrzeżeń i realizmu.
Bardzo duży format, twarda okładka, wszystkie strony są kolorowe, a kadry są przepięknie pokolorowane. Żadne tam komputerowe kolorowanie - prawdziwa ręczna robota! Niektóre kadry są tak pięknie narysowane że aż sielankowe - niebo w wieczornych barwach, trawniki ze śladami koszenia, miasto nocą i wiele innych. To sprawia, że dla samych rysunków warto było, a przecież fabuła też mnie wciągnęła. Chciałabym się dowiedzieć jak rodzina poradzi sobie w przyszłości.
Papier szorstki i żółtawy - wygląda jak ze starych elementarzy do pierwszych klas - i o dziwo dość dobrze się wkomponowuje w całość wrażenia jakie mam o tej mandze.
Chyba nie mam drugiej tak ładnie wydanej mangi.

Aldona | 2013-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2013

Cudowna, delikatna kreska. Smutna, mała dziewczynka, która nigdy nie spełni pokładanej w niej ojcowskiej nadziei.
Taki śliczny komiks, narysowany jak baśń, w którym z baśni nie ma niczego. Złą czarownicę można pokonać. Zespół Downa - jak dowiadujemy się z rodzicami Capucine - nie jest nawet chorobą, bo tę można leczyć, jest stanem danym raz na zawsze.
To książka o walce, którą trzeba toczyć, ale nigdy się jej nie skończy, nie wygra. I zawsze toczy się ją przeciwko własnemu dziecku: bądź lepsze, mądrzejsze, szybsze, uważniejsze. A i tak wiemy, że nasze dziecko nie ma żadnych szans na wygraną. Żadnych szans. Ani ono. Ani my.

Yuuki | 2012-03-18
Przeczytana: 14 marca 2012

Ta książka absolutnie zasługuje na opinię arcydzieła. Jest to piękna manga( a ja osobiście kocham mangi i anime), kreska jest bardzo przyjemna dla oka. Fabuła jest niezwykle ciekawa i porusza serce. Pozwala Nam zobaczyć świat z perspektywy Capucine, co jest niezwykłe, bo my jako czytelnicy jako jedyni możemy poznać jej przyjaciela Durududu oraz poznać co czuje w "środku". Manga z gatunku psychologicznego, która na zawsze zostawi ślad swojej mądrości w mojej głowie. Przeczytałam ją już dwa razy. I wiem że to jeszcze nie koniec.

mrzokonimow | 2014-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2014

Smutna i nijaka historyjka (a w zasadzie początek historyjki). Plus za przepiękne ilustracje.

Isil | 2016-11-08
Na półkach: Przeczytane, Komiks