Kampania Polska 1939 roku

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Kampania Polska 1939 roku była jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach naszej Ojczyzny. Polska zdradziecko zaatakowana 1 września 1939 roku przez hitlerowskie Niemcy, a 17 września przez związek Sowiecki, podjęła nierówną walkę z agresorami największymi potęgami militarnymi ówczesnej Europy. Obrona naszego państwa prowadzona była bez realnego wsparcia ze strony sojuszników: Francji i Wielkiej Brytanii. Mimo ogromnego poświęcenia, męstwa i uporu żołnierzy, wskutek miażdżącej przewagi najeźdźców nasza armia została rozbita. Po pięciu tygodniach ciężkich walk, broniąca się w osamotnieniu Polska poniosła klęskę, a jej terytorium podzielono pomiędzy napastników i poddano zbrodniczej okupacji.Jest to pierwsza w piśmiennictwie polskim próba całościowego przedstawienia wysiłku żołnierza polskiego we wrześniu 1939 roku. Książka stanowi zwarte kompendium wiedzy oparte o mało lub wcale nieznane materiały źródłowe. zawiera m.in. chronologiczny opis wydarzeń, analizę operacyjno-taktyczną i polityczną. Warstwę narracyjną wzbogaca ikonografia, szkice sytuacyjne pola walki, schematy oraz tabele. Praca jest adresowana do szerokiego kręgu czytelników interesujących się historią II wojny światowej, spełnia także wymogi podręcznika do szkół wyższych.

Bauero | 2014-04-03
ademar | 2013-10-14