The Harvard Guide to Women's Health
83-7337-904-5
encyklopedia, zdrowie, kobieta
dona

Harwardzka encyklopedia zdrowia kobiety to nowoczesny przewodnik po problematyce najszerzej pojętego zdrowia - od zapobiegania i leczenia różnych schorzeń przez pielęgnację urody do spraw dotyczących równowagi psychicznej i dobrego samopoczucia. Encyklopedia napisana na podstawie danych z czołowych instytucji medycznych Stanów Zjednoczonych, zawiera: - Ponad 300 uporządkowanych alfabetycznie...

- Ponad 300 uporządkowanych alfabetycznie haseł, podających odpowiedzi na pytania, jakie kobiety najczęściej zadają lekarzom.
- Praktyczne wskazówki specjalistów, którzy pomogli tysiącom kobiet w najlepszych ośrodkach medycznych Ameryki.
- Komplet trudnych do znalezienia gdzie indziej informacji o różnicach w przebiegu i leczeniu chorób (np. cukrzycy, zaburzeń krążenia czy schorzeń reumatycznych) u kobiet i mężczyzn.
- Obszerną informację na temat niedocenianych dotychczas problemów społecznych i emocjonalnych dotyczących kobiet i mających zasadnicze znaczenie dla ich zdrowia jak przemoc w rodzinie, anoreksja, choroby zawodowe czy gwałt.
- Wskazówki dotyczące leczenia poważnych chorób u kobiet w ciąży lub karmiących, porady dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym i wchodzących w wiek podeszły.
- Wyważone omówienie kwestii często poruszanych w środkach masowego przekazu, takich jak hormonalna terapia zastępcza, rekonstrukcja piersi czy diety odchudzające.
- Rady, jak opisywać swoje objawy i jakie pytania zadawać lekarzom na temat diagnozy i możliwych metod leczenia, tak by być jego partnerem w sprawach dotyczących własnego zdrowia.
- Uzupełnienia prezentowanych informacji o dane dotyczące Polski i obowiązujących u nas przepisów prawnych
- Przewodnik po zreformowanej polskiej służbie zdrowia – instrukcja dla wszystkich pacjentów bezradnych wobec nowych zasad korzystania ze społecznej opieki zdrowotnej.
- Ponad 250 ilustracji, bogatą listę adresów i telefonów różnych ośrodków w Polsce zajmujących się profilaktyką i leczeniem poszczególnych schorzeń, a także obszerną bibliografię w języku polskim i wyczerpujący indeks ułatwiający dotarcie do najpotrzebniejszych informacji.

Abar | 2016-04-24
Na półkach