Ślady istot pozaziemskich

Tłumaczenie: Ryszard Turczyn
Wydawnictwo: Prokop
Die Spuren der Außerirdischen
83-86096-22-5

Najnowsze odkrycia naukowe potwierdzają ośmieszane dotąd hipotezy, mówiące o pojawianiu się na naszej planecie istot z Kosmosu. W bogato ilustrowanej książce autor przedstawia kolejne dowody ingerencji w życie na Ziemi przedstawicieli obcych inteligencji.

onika | 2016-02-22
Na półkach: Przeczytane, Inne
Przeczytana: luty 2016

Mam wrażenie, że przeczytanie jednej z książek pana von Dänikena jest równoznaczne z przeczytaniem wszystkich jego dzieł. Różnice w treści mogą dotyczyć jedynie szczegółów, główna myśl pozostaje bez zmian. I o ile przy pierwszym kontakcie z twórczością tego autora jego śmiałe tezy dają do myślenia, to kolejne powtórzenia jego twierdzeń i psioczenie na ciasne umysły naukowców, jest dość męczące.

W „Śladach istot pozaziemskich” zawarta jest swoista synteza najważniejszych przekonań von Dänikena. Kosmiczni nauczyciele odwiedzali Ziemię na długo przed powstaniem najstarszych ziemskich cywilizacji, majstrowali przy naszym kodzie genetycznym, obdarzyli wiedzą, która została zapomniana i zaginęli gdzieś we Wszechświecie. Autor tym razem koncentruje się na kulturach starożytnych ludów Ameryki Południowej i Sumeru. Podkreśla podobieństwa w ich legendach i budowlach. Wszędzie dopatruje się statków kosmicznych lub schematów rozwiniętych technologii. Nie mogę powiedzieć, że w jego wywodach...

Sanna | 2013-02-21

Obecnie omijam książki tego typu szerokim łukiem, bo nie są w stanie wzbudzić we mnie najmniejszego zainteresowania. Tak się jednak złożyło, że książka Dänikena wpadła mi w ręce, gdy byłam jeszcze bodajże w podstawówce – i na tamtym etapie przeczytałam ją z wielkim entuzjazmem. Z obecnej perspektywy uważam, że było warto, bo inaczej na pewno nie zapoznałabym się z zakręconymi teoriami szalonego naukowca.
Ponad połowę książki zajmują ciekawe zdjęcia.

To w zasadzie album tak naprawdę ale pięknie wydany z równie pięknym wstępem. A co sceptycyzmu to raczej zalecałbym otwarty umysł.

Koras1962 | 2018-03-17
konewka2311 | 2018-02-06