Życie wśród gwiazd

Cykl: Latające Miasta (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
A Life for the Stars
sf, podróże kosmiczne
Nahya

W czwartym tysiącleciu naszej ery następuje masowy exodus z Ziemi. Wszystkie większe skupiska ludzkie dzięki napędowi grawitacyjnemu przekształcają się w przemierzające Galaktykę wędrowne miasta. W poszukiwaniu siły roboczej niektóre z nich posuwają się nawet do porwań. Jedną z ofiar jest Chris de Ford, chłopiec uprowadzony z Ziemi. Wędrówka Chrisa przez skolonizowane planety kończy się szczęśliwie wymianą za parę nowojorskich techników. De Ford dopiero teraz może pokazać swoje umiejętności.

źródło opisu: Amber,1994

byłem_fprefectem | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Tak właśnie zaczyna się ta przygoda. Gdzieś na skrzyżowaniu ciekawości, możliwości i potrzeb. Kolejne miasto ucieka z Ziemi na tułaczkę. Ale to nie będzie historia tego miasta. To historia ciekawskiego chłopca, który wcale nie zamierzał lecieć w kosmos, a którego los na zawsze zwiąże się z gwiazdami i jednym z największych koczowniczych miast jakie latają po naszej galaktyce.

Znowu coś odleciało na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2014/05/mae-ciasne-ale-wasne.html

Marta | 2016-05-28
Przeczytana: 31 maja 2016

Druga część trylogii Latających Miast różni się od części pierwszej. Jak dla mnie jest znacznie słabsza od pierwszej jest to związane z samą konstrukcją trylogii jedynka tworzy temat, tło, klimat, historię natomiast druga część jest już rozwinięciem, czyli poznajemy bohatera i już się dzieje akcja.. już nie ma tej początkowej magii, która dopiero otwiera nam drzwi do powieści teraz już wszystko jest jednak wyjaśnione i opowiedziane, opisane i już teraz może się tylko dziać. Oczywiście część ta w porównaniu z obecnie dostępnymi sf-ami na rynku jest bardzo dobra i znacznie przekracza standardy obecnie tworzonych powieści, ale w porównaniu z jedynka jest słabsza.Ogólnie jeszcze napiszę, że bohater jest sympatyczny i prawy ale bardzo szablonowy, przynajmniej na ten moment tak to wygląda, historia jest bardzo bardzo dobra więc mam nadzieję, że część trzecia okaże się taka jak pierwsza.. W końcu np seria Douglasa Autostopem przez galaktykę tez tak miała, że 3 części były znakomite a...

Ayvendalia | 2016-02-07
Morgoth | 2015-11-11