Spełnione życzenia

Answered Prayers
83-7255-715-2
literatura faktu
dona

Aczkolwiek Truman Capote nie zdążył przed śmiercią dokończyć książki wspomnieniowej "Spełnione życzenia", pozostawione przezeń fragmenty stanowią intrygujący i zjadliwy portret jego współczesnych ze wszystkich warstw społeczeństwa. Wędrując od podejrzanej spelunki w Tangerze do luksusowych hoteli, od salonów literackich po tanie domy publiczne, autor "Z zimną krwią" przedstawia nam całą galerię prawdziwych i wyimaginowanych postaci: wyrachowane piękności, sadystycznych mężów, Colette, Księżnę Windsoru i Montgomery'ego Clifta, a jego złośliwe pióro nie pozostawia na nikim suchej nitki.

IamOgi | 2012-04-23

Dla mnie za ciężka; charakterystyczny styl Capote zaczął mnie tu przygniatać.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-29