One Christmas
83-7255-214-2
Gwiazdka
dona

Wzruszające, zamknięte w dwóch opowiadaniach: Tamta gwiazdka i Wspomnienie gwiazdkowe, pełne ciepła wspomnienia z dzieciństwa, przywołujące nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, Gwiazdki, oczekiwania na prezenty i radości obdarowywania nimi bliźnich. Ale także historia pierwszych rozczarowań, jak wstrząsające odkrycie, że Święty Mikołaj nie istnieje. I późniejszych, znacznie dotkliwszych: że nasi bliscy, z którymi przez lata wspólnie przeżywaliśmy wielką tajemnicę, podniosłe misterium boskich narodzin, odchodzą ...

Rosalia_de_Castro | 2013-12-14
Na półkach: 2013, Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Cudowne, ciepłe i wzruszające dwie opowieści przenoszące czytelnika w świat dzieciństwa bohatera. Dzieciństwa lat 40/50. w południowej Ameryce. Przywołane zapachy, gesty, słowa ukazują nam miniony świat w sposób tak specyficzny dla Trumana Capote'a. Na czas świąt w sam raz!

25ben | 2016-12-03

Ciepła, świąteczna, przywołująca wspomnienia z dzieciństwa, pachnąca zimą i wypiekami, bardzo wzruszająca, ale nie ckliwa. Czytam co roku przed każdym Bożym Narodzeniem. Piękna miniaturka i inna twarz Trumana Capote. Goraco zachęcam. Uzależnia:)

jabajbaj | 2015-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Ta drobnostka, w moim mniemaniu więcej była warta niż niejedna gruba książka, pyszniąca się tylko ilością swych stron, a w środku miałka i pusta. W pewnością jest ona warta tych kilkunastu minut, których potrzeba na jej zgłębienie.

Buka | 2012-01-14
Przeczytana: grudzień 2010

Uwielbiam Capotiego! Jego magiczny styl i sposób przedstawiania świata oraz tego co dookoła nas się dzieje. Wszystkie książki są na równi rewelacyjne! Od dłuższego czasu poluję na całą kolekcję jego książek! :)

Alina | 2010-09-24
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 24 września 2010

Im dalej brnę w Trumana, tym bardziej kocham jego styl.

Brunon | 2015-04-17

Wzruszająca.