Węzeł bez Końca

Tłumaczenie: Mirosław Kościuk
Cykl: Pieśń Albionu (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Endless Knot
8371502044
powieść amerykańska
Amara_Nomad

Trzecia część trylogii fantasy "Pieśń Albionu", opartej na celtyckiej i walijskiej mitologii. Opuszczając Oksford i kierując się ku mglistym dolinom i wrzosowiskom Szkocji, Lewis Gillies spodziewał się jedynie przyjemnego weekendu za miastem. Droga na północ wiedzie jednak do mitycznego skrzyżowania, gdzie spotykają się dwa światy w "czasie pomiędzy czasem". Lewis przerzucony w tajemniczy...

Opuszczając Oksford i kierując się ku mglistym dolinom i wrzosowiskom Szkocji, Lewis Gillies spodziewał się jedynie przyjemnego weekendu za miastem. Droga na północ wiedzie jednak do mitycznego skrzyżowania, gdzie spotykają się dwa światy w "czasie pomiędzy czasem". Lewis przerzucony w tajemniczy sposób do czarodziejskiego świata zostaje wojownikiem i jednym z przywódców ludu walczącego z demonami. I oto nadszedł czas decydującego starcia.

ArekM | 2015-09-04

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ostatnia część „Pieśni Albionu” to czasy, kiedy Llew Srebrnoręki, jako król Albionu buduje swoje „królestwo”. Buduje szczęśliwe społeczeństwo w sprawiedliwym świecie, ale jak to zwykle są też inni i mają inny plan… Miłość Llewa do ludu, ale i chęć odzyskania ukochanej powodują opuszczenie przez króla Albionu… Im dalej od swej siedziby jest Llew tym akcja powieści przyspiesza. Całość opowiadana jest podobnie jak w pierwszej części z perspektywy głównego bohatera. Autor „Węzłem bez końca” w fajny sposób zakończył jeden z moich ulubionych cykli fantasy.
Wiem, że mało znane, ale przeczytania warte..

Hedvi | 2016-03-20
Sara MK | 2015-09-29