Srebrnoręki

Cykl: Pieśń Albionu (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Silver Hand
8371501935
powieść amerykańska
Amara_Nomad

Wielki król, Meldryn Mawr, nie żyje, a jego królestwo, leży w gruzach. Przez kraj przetacza się fala zdrady i okrucieństwa. Książę Meldron, podżegany przez chciwego i przebiegłego Siawna Hy, zgłasza pretensję do tronu.
Panowanie, władza oraz wybór prawowitego króla to główne wątki drugiego tomu trylogii "Pieśń Albionu", opartej na mitologii celtyckiej.

ArekM | 2015-09-04

Druga część trylogii „Pieśń Albionu. Podobnie jak w pierwszym tomie przenosimy się do świata równoległego, w którym nasz bohater coraz mocniej” wplata się” w otaczające go realia. Walka o miano następcy tronu po śmierci króla to przewodni motyw tej części. Dalej poruszamy się w kręgu kultury starej Brytanii.
Książka utrzymuje tępo akcji i klimat z pierwszego tomu.

Kama97 | 2014-02-04

Co prawda trochę jej brakuje do pierwszej części, która jest zdecydowanie lepsza jednak dalej zachowuje swój niepowtarzalny charakter.

Jankes | 2017-05-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane