Ostatni strażnik

Cykl: Opowieści Sipstrassi (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The Last Guardian
techno fantasy
Amara_Nomad

Potworny kataklizm niszczy wrota czasu, uwalniając potężną siłę sprzed wieków. Tylko John Shannow-Człowiek Jeruzalem-może zamknąć bramę wiodącą w przeszłość i uchronić Ziemię przed inwazją zła. Przedtem jednak ostatni strażnik musi zdobyć magiczny miecz ukryty w przerażającej krainie, do której dostępu bronią demony, słudzy bogini ciemności.

| 2014-03-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Typowe heroic fantasy, ale.. Bardziej realne, postacią nie jest mityczny wybraniec losu, człowiek ze znamieniem, czy posiadacz świętego graala.

Mógłbym to przyrównać do pierwszych tomów Wiedźmina. Jest bohater, ale niezbyt bohaterski.

Polecam.

polkops | 2013-03-27

To jest smakołyk. Zaraz po "Wilku w cieniu" najlepsza o Shannow'ie. Samotny jeździec. Trup ściele się gęsto. Uwielbiam.

DonProsto | 2016-04-23
Artur Bardyga | 2016-03-21