zagłada żydów na polskich terenach wcielonych do Rzeszy /Konferencje ipn

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
historyczna

zagłada Żydów na polskich terenach wcielonych do Rzeszy, red. Aleksandra Namysło, Warszawa 2008, 284 s., cena 30,00 zł, (seria Konferencje , t. 34) Niniejszy tom jest zbiorem referatów wygłoszonych podczas międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej zagładzie ludności żydowskiej na polskich ziemiach wcielonych do Rzeszy. Autorzy tekstów omówili m.in. antyżydowską politykę władz niemieckich w poszczególnych regionach ziem wcielonych, organizację życia Żydów, rolę przywódców żydowskich, postawy Żydów wobec okupacyjnej rzeczywistości i zagłady, stosunek społeczeństwa polskiego do tragedii żydowskich sąsiadów, a także powojenne rozliczanie sprawców zbrodni na ludności żydowskiej na ziemiach wcielonych. zagłada Żydów na polskich terenach wcielonych do Rzeszy wraz z wydanym w 2004 r. przez IPN tomem Akcja Reinhardt . zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie jest próbą syntezy obecnego stanu wiedzy na temat Holokaustu na ziemiach polskich. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Purson27 | 2011-11-20
Bagienka | 2015-10-31