978-83-7422-277-8
nowotwór, Gloria
Anna

Książka ta jest historią małej dziewczynki chorej na nowotwór.
Cud Glorii mówi o tym, ile można poświęcić, żeby uwierzyć w Boga, w siebie i w prawdziwe szczęście. To opowieść o rodzinie, wspólnocie, wyborach, marzeniach, a przede wszystkim o miłości. Na koniec objawia się istota cudu.

Książkę kupili mi rodzice. Zwrócili na nią od razu uwagę, ponieważ dziewczynka na okładce przyciąga wzrok - jej szczery uśmiech i śmiejące się oczy...
Bardzo wzruszająca opowieść (na faktach!) dziewczynki chorej na raka,która mimo to nie poddaje się i stara się żyć pełnią życia. Jej historię opowiada dziennikarz sportyowy, który chociaż miał napisać artykuł o drużynie sportowej, to jednak zainteresował się przypadkiem Glorii. Ciekawe i zaskakujące zakończenie (nie będę jednak zdradzać jakie).

ewela1216 | 2016-02-19
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niesamowita historia mądrej, wesołej, zabawnej, ślicznej dziewczynki, która niestety umarła zbyt wcześnie... Opowiada o walce jaką stoczyła z okropną chorobą, która niszczyła jej ciało, a ona mimo to ciągle walczyła, aż do samego końca.
Czy ta książka opowiada o cudzie? Myślę, że każdy powinien ją interpretować na swój sposób, według własnych poglądów i doświadczeń życiowych. Mnie ta opowieść bardzo poruszyła i myślę, że mała "wielka" Gloria długo będzie siedziała w mojej głowie... I na pewno nie tylko mojej, ale każdego, kto pozna jej historię.

NIESAMOWITA!!!!
Kiedy czytałam tą książkę to płakałam nad każdą kartką, naprawdę niesamowita. Zadziwia mnie fakt jak Gloria radziła sobie z tym cholernym rakiem! Jej liczna rodzina z resztą również miała ciężką próbę, ponieważ musiała patrzeć jak cierpi mała Gloria. Ich wiara w Boga była tak ogromna, że aż czasami nierealna.
Serdecznie polecam, gdyż jest to historia prawdziwa.
Na koniec chciałabym jeszcze dodać, że nigdy nie przeżywała tak żadnej książki.

Lena | 2012-08-30

książka o cudownej dziewczynce. Jeśli chodzi o mnie, cud dzieje się na każdej kolejnej stronie.

8KR | 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

Ostatnio większość swojego czasu spędziłam w kręgu lekarzy, pielęgniarek. Miejscu, gdzie widzę chore dzieci, gdzie kogoś coś boli, kiedy ktoś cierpi.
Szukając książki, która jest warta przeczytania natknęłam się na "Cud Glorii". Autorem jest Jerry Brewer. Zważając na sytuację, tam panującą, książką od razu przypadła mi do gustu.

Utwór opowiada historię siedmioletniej dziewczynki, która jest chora na nowotwór. W zasadzie, nie porusza tutaj jedynie sfery medycznej, a i duchową. W książce jest poruszona tematyka Boga, mowa o tym jak rodzina dziewczynki staje się katolicką rodziną. Opowiada o rodzicielskiej miłości.

Książka generalnie jest jednym wielkim zaskoczeniem, zupełnie nie można się przewidzieć, co będzie miało miejsce. Również zdrowie małej bohaterki będzie pełne niespodzianek - raz pogorszenia stanu zdrowia, a raz polepszenia.

Czy tak młodej bohaterce uda się pokonać walkę z nieuleczalnym rakiem? Dlaczego rodzina nagle zaczęła czcić Boga? Jeśli nurtują Was te pytania,...

kalla | 2013-03-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opowieść mimo, że piękna nie dostaje ode mnie 10 gwiazdek, ale to tylko dlatego, że z szeroko pojętą "wiarą" bywa u mnie różnie... Książkę, czytało się szybko, mimo przygniatającej niemal świadomości, że historia Glorii zdarzyła się naprawdę, a piękna dziewczynka uśmiechająca się do czytelnika z okładki już odeszła...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Cud glorii” którego nie było. Bo Gloria, kilkuletnia dziewczynka umiera pokonana przez nowotwór. Cudem tutaj nie jest jej wyzdrowienie tylko najwyraźniej jej niesłabnąca wiara w Boga, w jego sens w takim postępowaniu i umacnianie wiary w innych. Cudem zapewne jest tez jednoczenie się wyznawców wiary oraz nawoływanie się nowych członków do modlitw w sprawie uzdrowienia tej niezwykłej dziewczynki. Niezwykłej bo otwartej i ciepłej, pozornie nienaznaczonej cierpieniem. Dziewczynki nad wyraz dojrzałej i świadomej.
I gdybym nie była ciekawa dalszego życia Glorii (bo wierzyłam ze dziewczynka wyzdrowiała). I gdybym nie poszperała na internecie i nie dowiedziałabym się o jej przegranej walce, to dokończyłabym opowieść. Ale żal i złość przez tytuł książki który wprowadza w błąd, bo sugeruje całkowite uzdrowienie, zniechęcił mnie do ukończenia lektury. Nie chcę czytać smutnych historii.

Anna | 2010-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2010

Mała dziewczynka, śmiertelna choroba i potęga wiary.

aannaa | 2013-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 2011 rok

jak wszytskie tego typu historie

nałogowo | 2013-08-30
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Książka pełna wiary i miłości. Aż trudno w to uwierzyć, że rodzice potrafią w taki sposób się zachowywać kiedy ich dziecko umiera. Jestem osobą wierzącą, ale to jak wielka ich jest wiara aż mnie przytłacza, jak wielką wiarę miała tak młoda dziewczynkA !!!!
Nie czyta się jej jednym tchem, gdyż każda strona namawia do refleksji.
Godna polecenia