Władczyni Imperium, cz.1

Wydawnictwo: Rebis
Mistress of the Empire
8371202997
GeedieZ

Trzeci i ostatni tom losów planety Kelewan i bohaterki Mary, głowy rodu Acoma, która staje przed najtrudniejszym zadaniem: uratować Imperium. By to zrobić, musi przeciwstawić się Magom, czyli tym, którzy zawsze stali ponad prawem. Jej pozycji zagrażają knowania wrogów, a rodowi grozi zagłada z rąk zawodowych zabójców. Jedyną jej szansą jest znalezienie sprzymierzeńców i to wśród obcych, gdyż...

Jej pozycji zagrażają knowania wrogów, a rodowi grozi zagłada z rąk zawodowych zabójców. Jedyną jej szansą jest znalezienie sprzymierzeńców i to wśród obcych, gdyż tylko ch-ja oprócz Magów znają arkana wiedzy tajemnej...

zabielka | 2013-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 16 października 2013

Książkę skończyłam czytać już jakiś czas temu. Pamiętam że trylogia "imperium" podobała mi się, lecz nie pochłaniała mnie do końca. Teraz z perspektywy czasu, oraz większej ilości przeczytanych książek o zbliżonej tematyce, przyłapuję się na wracaniu myślami do głównej bohaterki. :)

haLina | 2015-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Jak to zwykle bywa w przypadku serii trzeci tom wydaje mi się słabszy od poprzednich. Wciąż jest to jednak świetna literatura, opowieść pełna zaskakujących zwrotów akcji,ciekawych pomysłów i doskonałych intryg.
Słabym punktem wydaje się być motywacja głównej bohaterki kreowanej bardziej na zbawicielkę niż władczynię imperium. Ale niewiele umniejsza to wartość książki, którą po prostu znakomicie się czyta.

Szamzu | 2015-06-04
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Matko kochana! Nie mogłam tego skończyć. O ile pierwsza część mi się spodobała, druga rozczarowała przy końcu, tak ta mnie totalnie nudziła i męczyła. Niby coś zmuszało mnie do skończenia historii, a z drugiej strony za bardzo odpychały mnie kolejne wątki. Tyle chciałam napisać, skrytykować, wygarnąć autorom, może coś bym pochwaliła, ale zwyczajnie mi się odechciało - cieszę się, że skończyłam to czytać, bo zniechęciłam się do całej historii.

SayuriArtanis | 2014-05-24

Szczerze ta część podobała mi się najmniej z całej trójki. Nie wiem czemu, niby akcja jest, są nasi ulubieni bohaterowie są też znane nam z tej trylogii knowania i intrygi. Jednak ta cześć strasznie mi się dłużyła, niektóre wątki uznałabym za niepotrzebne i je po prostu wyrzuciła. Na pewno zdziwiło mnie zakończenie i decyzje jakie podjęła Mara, ale cieszę się też wszystko skończyło się wielkim happy end. Pomimo tego polecam tą książkę choćby ze względu na to, żeby w końcu dowiedzieć się jak to się skończy. Polecam.

qrakk | 2015-03-01

Trzecia część "Trylogii Imperium". Po przeczytaniu "Sagi o Wojnie Światów" bardzo zaciekawiło mnie jak to jest na Kelewanie? Odpowiedź uzyskałem czytając tą Trylogię. Świetna pozycja dla fanów fantasy, i feudalnej Japonii (przeczytaj, a zobaczysz dlaczego ;)). Nie tak epicka jak "Saga o Wojnie Światów", więcej w niej natomiast intryg, spisków i polityki! Polecam!

Tinkerbelle | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Baśń fantasy dla dorosłych. Dla mnie fajne wyważenie, akcji, polityki, intrygi i romansu. Jeśli komuś nie przeszkadza, że dobre postacie są super dobre, złe są złe do szpiku kości, a wszystko w fabule obraca się na korzyść Mary, to jest to książka idealna i wtedy gorąco polecam.

lucanus | 2012-12-25

Ostatnie pociągnięcie pędzla w rewelacyjnym cyklu fantasy. Cały cykl na najwyższym piziomie. Gorąco polecam.
Doskonałe połączenie fantasy z klimatem siedemnastowiecznej Japonii. Jeśli lubicie klimat orientu ze szczyptą wyobraźni, to ta książka jest dla Was idealna.

książek: 2022
mamase | 2012-03-14
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 12 marca 2012

Cykl podobał mi się bardzo. Ale zakończenie jest słodkie aż mdłe...

Fuzja | 2012-07-11

www.paradoks.net.pl | www.czytajzfantazja.blogspot.com

Władczyni Imperium to trzeci, a więc ostatni tom trylogii Imperium. W poprzednich częściach (Córka Imperium i Sługa Imperium) przyglądaliśmy się losom Mary, która musiała ratować honor swego rodu oraz swoje życie przed bezwzględnym lordem Minwanabim. Wydawać by się mogło, że wszelkie zagrożenia minęły, jednak niestety tak się nie stało. Z racji tego, iż lady Acoma postanowiła wprowadzić w życie Imperium szereg zmian – zaczęła sobie robić wrogów nie tylko wśród innych lordów, ale także wśród członków tajemniczego Bractwa Magów. Już od pierwszych stron powieści okazuje się, że ktoś znów dybie na życie bohaterki. Niestety, w trakcie skrytobójczego ataku ginie ukochany syn Mary – Ayaki – jej świat się sypie się w gruzach, jednak kobieta będzie musiała wziąć się w garść, by umocnić swoją pozycję w świecie zdominowanym przez mężczyzn oraz by ochronić resztę swoich dzieci i nazwisko.

Można odnieść wrażenie, iż wszystkie trzy...

Bystry | 2016-01-27
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Całą serię oceniam na 8/10. Pierwsza część świetna, druga niezła ze średnio realnym/autentyczny/dopracowanym(niewłaściwe skreślić) zakończeniem. Trzecia część BARDZO NIERÓWNA, z jednej strony cały ten motyw z bractwem Hamoi i część wizyty "za miedzą" fajny, z drugiej strony czasem przesłodzona aż do przesady, stąd "7".
Zacząłem czytać teraz "Samo Ostrze" Joe'go Abercrombie (jestem gdzieś w połowie), i niestety muszę przyznać, że mimo brutalności książka jest dużo bardziej autentyczna i sensowna od Imperium (a na pewno od końca 2 części...), niestety zmarnowana szansa na świetny cykl, tak jest tylko dobry.