Wstęp do badań historycznych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historia
Wilczek

Przedmowa Wstęp Cz 1 Rozdział 1 Nauczanie a studiowanie historii; Rozdział 2 Studia historyczne Cz 2 Rozdział 1 Pojęcie i zakres kultury; Rozdział 2 Nauka w ogóle; Rozdział 3 Organizacja nauki historycznej w Polsce; Rozdział 4 Środowiska historyczne w Polsce Cz 3 Rozdział 1 Przedmiot nauki historycznej; Rozdział 2 Historia a niektóre nauki społeczne, jej kierunki badawcze i rola społeczna Cz 4...

Cz 4 Rozdział 1 Źródła historyczne; Rozdział 2 Archiwum Rozdział; 3 Muzeum
Cz 5 Rozdział 1 Wiedza pozaźródłowa; Rozdział 2 Rodzaje prac naukowych i ich rola w badaniu historycznym; Rozdział 3 Biblioteka jako warsztat pracy historyka
Cz 6 Rozdział 1 Uwagi o postępowaniu badawczym historyka; Rozdział 2 Praca nad źródłami historycznymi; Rozdział 3 Ustalanie faktów historycznych; Rozdział 4 Wyjaśnianie i wiązanie faktów historycznych w syntezę Rozdział; 4 O etyce zawodowej historyka
Cz 7 Rozdział 1 Sposoby wyodrębniania epok i okresów; Rozdział 2 Praktyczna periodyzacja procesu dziejowego
Cz 8 Rozdział 1 Sposoby rekonstrukcji procesu dziejowego w aspekcie historycznym; Rozdział 2 Podstawy materializmu historycznego
Cz 9 Rozdział 1 Technika pracy naukowo – badawczej; Rozdział 2 Etapy wdrażania do prac naukowych; Rozdział 3Uwagi o technice przygotowywania maszynopisów i wydawanie prac drukiem

Michał_K-ski | 2015-04-02

Dobra rzecz, trzeba się było z tego porządnie obryć, bo mieliśmy zaliczenie na prawach egzaminu. Autor, wówczas JM Rektor urządził lekką rzeź :-)

Hekate | 2015-08-20
Na półkach: Historia, Przeczytane