Jak robić przekręty? Poradnik dla dzieci

Wydawnictwo: Znak
Kasia Niklas

400 największych przekrętów dzieci. Kolejna po "Jak przeklinać" książka poświęcona zabawnym słowom wymyślanym przez dzieci. Tym razem Michał Rusinek zebrał ponad cztery tysiące słów przekręcanych przez najmłodszych i na ich kanwie napisał zbiór wierszyków. Dowiedzieć się z nich można skąd wzięły się pomindorki (z miłości pomidora i indyczki), co ją wly i jakie konsekwencje ma chodzenie na...

400 największych przekrętów dzieci.
Kolejna po "Jak przeklinać" książka poświęcona zabawnym słowom wymyślanym przez dzieci. Tym razem Michał Rusinek zebrał ponad cztery tysiące słów przekręcanych przez najmłodszych i na ich kanwie napisał zbiór wierszyków. Dowiedzieć się z nich można skąd wzięły się pomindorki (z miłości pomidora i indyczki), co ją wly i jakie konsekwencje ma chodzenie na giełdę starości. Potęgę dziecięcej wyobraźni obrazują też ilustracje Joanny Olech i kolaże Marty Ignerskiej. Na końcu książki został zamieszczony alfabetyczny spis dziecięcych przekrętów.

Przeczytana: 07 grudnia 2013

Boska książka :)
tak jak i Jak przeklinać !

agam | 2015-07-20
Misieńka | 2011-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2011
Róża_Bzowa | 2011-09-23
Przeczytana: 2011 rok
Życie rodzinne i emocjonalne sprzętów domowych

Michał Rusinek znany był nam wcześniej głównie jako (doskonale się spisujący) sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej, ponadto tłumacz angielskiej dziecięcej poezji (A. A. Milne), prozy (cykl książek o misiu Paddingtonie) oraz noweli graficznej, zwanej komiksem (cykl książek o Fistaszkach).