Archeologia mediów

rchäologie der Medien : zur Tiefenzeit des technischen Hörens und Zehens
mass media
literatura faktu
Weronika

Zieliński swą – jak sam mówi – an-archeologię mediów rozumie jako alternatywną wobec „oficjalnej” historii mediów, pisanej pod dyktando kolejnych, zrealizowanych wynalazków, których nie byłoby może, gdyby nie przedsięwzięcia marginalne, traktowane przez otoczenie wynalazców jako dziwactwa, odstępstwa od normy. One właśnie zostały tu omówione, bogato zilustrowane i włączone w szeroki kontekst kulturowy.

jestemlisek | 2014-05-03
Bartosz | 2014-02-19