sztuczny, mózg
dona

Czy możliwe jest stworzenie sztucznej inteligencji? Do niedawna wydawało się to bajką. Tymczasem entuzjaści idei skonstruowania rozumnej maszyny osiągają coraz większe sukcesy. Sztuczny mózg - książka, która zdobyła pierwszą nagrodę w rozstrzygniętym w maju 1998 roku konkursie wydawnictwa Prószyński i S-ka na książkę popularnonaukową - jest opowieścią o realizacji jednego z takich projektów. Pierwszym etapem jest zbudowanie kotka-robotka, który będzie miauczał, przeciągał się, prychał i gonił za zabawką zupełnie jak prawdziwy. Następnym - myślącej maszyny przypominającej ludzki umysł. Andrzej Buller, członek międzynarodowego zespołu pracującego nad tym zamierzeniem pisze o tym tak, jakby rzecz była w zasięgu ręki.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1998

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 1998

Jędrek | 2015-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2001

Autor był bardzo sugestywny lecz niestety pomylił się w swoim przekonaniu o bliskim skonstruowaniu "sztucznego mózgu".

Wiktor Bogacki | 2016-07-06
JIKOBZ | 2016-05-06