Gra w Krzemowe Kości

Tłumaczenie: Paweł Cichawa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki różne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The First $20 Millions is Always the Hardest
83-7180-555-1
Gra, Krzem, Kości
literatura faktu
dona

"Kiedy w Dolinie Krzemowej rozeszła się wieść, że piszę powieść o przemyśle komputerowym, wielu jego przedstawicieli pytało: "Cz to powieść o Billu Gatesie?" Tak wielu, że przez chwilę chciałem tę powieść zatytułować Autor NIE-LUB-I mówić o Gatesie. Jestem przekonany, że gdyby udało się wydobyć trochę prawdziwie zakulisowych informacji, najwięcej ludzi chciałoby przyłożyć właśnie jemu. Ale mnie bardziej interesowało pisanie o współczesnych przedsiębiorcach niż o współczesnych zawadiakach. Być może książka ta z natury jest o Billu Gatesie. Po stworzeniu niemal monopolu na systemy operacyjne komputerów osobistych stał się on największym dyktatorem Doliny Krzemowej. W 1995 roku w Dolinie Krzemowej tysiące przedsiębiorczych umysłów probowało przedostać się przez jego "bramki". Jednak już w 1996 roku sytuacja się zmieniła. Wiele z tych umysłów zaczęło podejmować próby ominięcia "bramek" Gatesa pracując nad nową technologią, która ignorowała systemy operacyjne..."

Krzysiek | 2015-08-02

Kupiłem bodajże w TESCO. Wyciągnąłem z kosza z tanią książką, przewertowałem i kupiłem. Od tego czasu czytam ją chyba co rok. Bardzo dobra, choć pewnie nie dla wszystkich. Ale pracujący w IT na pewno ją zrozumieją. I tym właśnie polecam.

Damian | 2011-02-27
Przeczytana: 2006 rok

Ciekawa pozycja dla zainteresowanych tematyką IT, strukturą i działaniem przedsiębiorstw tej branży.

madgamm | 2015-02-27
Przeczytana: 2003 rok