Pod tym samym niebem

83-7436-071-2
niebo
historia
dona

W mojej książce spotka czytelnik świat wielkich kupców i bankierów, małych lichwiarzy, domokrążców i filozofów od dziecka, świat samorządu regulowanego władzą religijną oraz świat rabinów i cadyków - całą tę rzeczywistość, która po nowożytnych przemianach da nam wielkich artystów słowa polskiego i uczonych. To dzieje współżycia z Polakami i dzieje osobności, dzieje przyjaźni i dzieje niechęci. W sumie - wiedza wobec narosłych urazów i mitów konieczna dla pojednania obu narodów. Stefan Bratkowski

jelonek93 | 2015-11-05
Na półkach: Historyczne, Przeczytane
Przeczytana: październik 2015

Sięgnęłam po daną pozycję ze względu na pracę jaką obecnie piszę, miałam nadzieję, że mimo braku aparatu naukowego, uda mi się coś z niej wynieść. Coś tam wyniosłam; ogóle pojęcie, które można wyrobić sobie po przeczytaniu innych, równie lub nawet pomocniejszych książek; na pewno parę ciekawych smaczków, które zachęcają do studiowania tematu.
Bawił mnie lekki styl autora sprawiający wrażenie coś a la "a jeb** sobie książkę!". Byłam w szoku, ponieważ spodziewałam się poważnego, sztywnego naukowego tekstu.
Ogólnie książka nie jest zła, ale w moim odczuciu również nie jest rewelacyjna.

rasilio | 2015-09-21
muzykacja | 2014-03-19