A jeśli to... zaburzenia odżywiania

Tłumaczenie: Zofia Inga Bronowska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
If you think you have an eating disorder
83-7255-901-5
zdrowie, medycyna
dona

Jeżeli w obawie przed przytyciem stosujesz głodówki, środki przeczyszczające i prowokujesz wymioty, to prawdopodobnie cierpisz na anoreksję, czyli jadłowstręt psychiczny. Jeśli natomiast odczuwasz przymus objadania się, wówczas lekarz może rozpoznać bulimię. Anoreksja i bulimia są typowymi przykładami zaburzeń odżywiania, którym poświęcony jest niniejszy poradnik. Znaleźć w nim można niezbędne informacje o zaburzeniach odżywiania, ich zdiagnozowaniu, zapobieganiu, możliwościach uzyskania skutecznej pomocy i o tym, jakie są najefektywniejsze formy ich leczenia, nawet w bardzo zaawansowanym stadium. Pamiętaj, że możesz sobie pomóc!

Nasumi | 2011-05-13
aneta49 | 2016-10-26