Przemyśl w czasie II wojny światowej

Wydawnictwo: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej
83-60680-04-3
historia, II wojna światowa
historia
edtta

Publikacja przybliża losy Przemyśla w czasie II wojny światowej, opisując zarówno przebieg działań wojennych jak i życie ludności cywilnej (tajne nauczanie, ruch oporu). Wydawnictwo zawiera bogaty materiał ikonograficzny ilustrujący prezentowaną tematykę, uzupełniony o współczesne fotografie najważniejszych miejsc związanych z wojenną historią miasta. W aneksie znajdują się informacje na temat...

W aneksie znajdują się informacje na temat przemyskiego getta oraz obozów jenieckich.

Abrakadabra | 2016-08-24
Przeczytana: 27 lipca 2016